Α΄ ΕΠΣ Κοζάνης: Η κακή διαιτησία και η ατυχία... στέρισαν τη νίκη στον Μακεδονικό Σιάτιστας! (βίντεο)

O Μακεδονικός Σιάτιστας προσπάθησε πολύ παρά το σκληρό παιχνίδι από την φιλοξενούμενη ομάδα αλλά απέναντι σε μια κακή διαιτησία στο σημερινό παιχνίδι Μακεδονικός Σιάτιστας - ΠΑΟ Κοίλων 1-2 στο ΔΑΚ Σιάτιστας.

Οι πρωταγωνιστές του παιχνιδιού!

Ο Μακεδονικός μπήκε καλά στο πρώτο 30 λεπτό και έχασε ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ!

Στο 2' ο Τσακνάκης έστειλε τη μπάλα άουτ μετά από σουτ έχω από την μεγάλη περιοχή.

Στο 3' ο Ηλίας έκανε σέντρα, ο Γεωργάκας από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το σούτ αλλά ο τερματοφύλακας έκανε σπουδαία απόκρουση κρατώντας το 0-0!

Στο 6' ο Ζιώγας σούταρε η μπάλα λίγο άουτ.

2 φάσεις σημάδεψαν το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο... όταν σε δύο περιπτώσεις ο Α' βοηθός σήκωσε οφσαιντ!

Η Σιάτιστα ζήτησε πέναλτι στον Τσακνάκη στο 26'!!!

Στο 28' σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Μπατσή!

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Μακεδονικό στο 31', ο Μπατσής πασάρει στον Γεωργάκα οι αμυντικοί σε κόρνερ!

Στο 45' ο Τσακνάκης περνάει όποιον βρει στο πέρασμα του και λίγο πριν βγει τετ α τετ αμυντικοί τον ρίχνουν κάτω... στην κίτρινη κάρτα έμεινε ο διαιτητής!

Το 0-1 έγινε σε αντεπίθεση του ΠΑΟ Κοίλων στο 51' με τον Ουσταγιαννίδη...

Στο 54' ο ΠΑΟ Κοίλων ζήτησε πέναλτι...

Στο 59' φάση σταματά κατά του Μακεδονικού... σε οφσαιντ!

Στο 61' μετά από λάθος της άμυνας στην αντεπίθεση ο ΠΑΟ Κοίλων ανεβάζει το σκορ σε 0-2 με τον Κεϊσογλου!

Ο Μακεδονικός μετά το 0-2 ανέβασε στροφές και έχανε την μια ευκαιρία μετά την άλλη!!!

Στο 65' ο Γεωργάκας χάνει μεγάλη ευκαιρία!

Στο 70' ο Ντέρος βγάζει μόνο τον Μπατσή όπου χάνει μεγάλη ευκαιρία να μειώσει το σκορ!

Νέα μεγάλη φάση για τον Μακεδονικό στο 74'... Κεφαλιά του Σαπνάρα η μπάλα χτυπά τον Γεωργάκα και πάει στα χέρια του τερματοφύλακα!

Στο 82' ο τερματοφύλακας ανατρέπει τον Μπατσή και ο διαιτητής δίνει πέναλτι. Εύστοχα το εκτελεί ο Τσακνάκης... 1-2!

Στο 89' ο Τσιαούσης χάνει την ευκαιρία του αγώνα αφού σημαδεύει το δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσακνάκης δεν κάνει καλό κοντρόλ για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα!!!

Στο 90+ ο Μακεδονικός πάλι άγγιξε την ισοφάριση με τον Σαπνάρα... αλλά το δοκάρι πάλι στέρησε τη ΧΑΡΑ στην ομάδα της Σιάτιστας!

Θ. Βόλτσης: Δεν μπορούμε να γελοιοποιούμε τα πάντα... Λυπάμαι πολύ.