Έγραψε ιστορία ο Βέλλιος στη Β' κατηγορία Ολλανδίας... Πέτυχε το ταχύτερο χατ-τρικ! (βίντεο)

Εξαιρετικές εμφανίσεις πραγματοποιεί ο Απόστολος Βέλλιος στη δεύτερη κατηγορία της Ολλανδίας.

Ο έμπειρος επιθετικός αγωνίζεται στην Τσβόλε και στον αποψινό αγώνα  με την Ντεν Μπος δικαίωσε για ακόμη μία φορά τους ιθύνοντες της ομάδας του για την επιλογή τους να τον αποκτήσουν.

Πιο συγκεκριμένα ο Βέλλιος, ο οποίος πριν ξεκινήσει το σημερινό παιχνίδι μετρούσε 5 γκολ και 6 ασίστ στη Β’ Ολλανδίας, απέναντι στην Ντεν Μπος πέτυχε καρέ τερμάτων, πρωταγωνιστώντας έτσι στην εκκωφαντική νίκη (13-0) της Τσβόλε.

Ο έμπειρος στράικερ μπήκε φουριόζος στο ματς και από το 2ο έως το 12ο λεπτό είχε πετύχει ήδη τρία γκολ, κάνοντας ρεκόρ στη συγκεκριμένη κατηγορία, αφού σημείωσε το ταχύτερο χατ-τρικ από την έναρξη ενός αγώνα και συγκεκριμένα σε 11 λεπτά και 22 δευτερόλεπτα!

Ο Βέλλιος πάντως δεν αρκέστηκε σε αυτό το ρεκόρ, σκοράροντας για τέταρτη φορά στο 27ο λεπτό, με τον Έλληνα επιθετικό να γνωρίζει την αποθέωση από τους συμπαίκτες του.