40ημερο μνημόσυνο εις μνήμην του Σιατιστινού εθνικού ευεργέτη, Νικολάου Παπαγεωργίου τελέστηκε την Κυριακή 28 Αυγούστου 2022 στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δημητρίου Σιάτιστας.
Το Ιερό Μνημόσυνο τέλεσε ο Πρωτοσύγκελλος της Ιεράς Μητροπόλεως Σισανίου & Σιατίστης Αρχ. π. Νικόλαος Γιαννουσάς πλαισιωμένος από τους ιερείς του Ι.Μ.Ν. Αγίου Δημητρίου Σιάτιστας, π. Δημήτριο, π. Στέργιος και π. Γρηγόριο.
Στο 40ήμερο Μνημόσυνο παραβρέθηκαν τα παιδιά του, Μάρκος και Γεώργιος με τις συζύγους τους, συγγενείς και φίλοι που τίμησαν τη μνήμη του μεγάλου Σιατιστινού εθνικού ευεργέτη, Νικολάου Παπαγεωργίου.
Δείτε το βίντεο του Siatista-Info: