Κύπελλο Ελλάδος: Ισοπαλία ο Ολυμπιακός στον ΠΑΣ -Διπλό ο ΠΑΟΚ! (βίντεο)

Ο μαχητικός ΠΑΣ Γιάννινα απέσπασε την ισοπαλία (1-1) από τον Ολυμπιακό στους «Ζωσιμάδες» για το πρώτο παιχνίδι των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδος ποδοσφαίρου.

Ωστόσο, οι Πειραιώτες διατηρούν το προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό της διοργάνωσης λόγω του εκτός έδρας γκολ που σημείωσαν.

Το σκορ άνοιξε στο πρώτο ημίχρονο με πέναλτι ο Εραμούσπε, ενώ ισοφάρισε ο Αχμέντ Χασάν με τρομερό γκολ στην επανάληψη.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ για τον πρώτο ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδος με γκολ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Σε νεκρό χρόνο, η ομάδα της Θεσσαλονίκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μουργκ πήρε τη νίκη και το προβάδισμα πρόκρισης για τον τελικό του Κυπέλλου.

Πηγή: iefimerida.gr