Europa League: Ο Ολυμπιακός κέρδισε (1-2) στην παράταση την Αρσεναλ και προκρίθηκε στους «16»! (βίντεο)

Ο Ολυμπιακός έκανε τρομερή εμφάνιση βγαλμένη από... Champions League και με γκολ στο 119' της παράτασης από τον Ελ Αραμπί κέρδισε 1-2 στο Λονδίνο και προκρίθηκε στους «16» του Europa league!

Ο Ελ Αραμπί σκόραρε στο 119' ένα γκολ... χρυσάφι που έδωσε την πρόκριση στον Ολυμπιακό!

Στο 53' ο Σισέ έκανε το 0-1 και ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα, με αποτέλεσμα το ματς να πάει στην παράταση. Εκεί ο ΟΣΦΠ στάθηκε επάξια, αλλά επτά λεπτά πριν το τέλος ο Ομπαμεγιάνγκ με ψαλιδάκι ισοφάρισε και... πάγωσε τους Πειραιώτες.

Ωστόσο, ένα λεπτό πριν ολοκληρωθούν τα 120 λεπτά ο Μασούρας έδωσε για τον Ελ Αραμπί και αυτός δεν έχασε το τετ α τετ για το 1-2 μέσα στο Λονδίνο!

Αρσεναλ – Ολυμπιακός 1-2
Άρσεναλ (Μικέλ Αρτέτα): Λένο, Σάκα, Νταβίντ Λουίς, Μουστάφι (90+2’ Παπασταθόπουλος), Μπεγερίν, Τζάκα, Θεμπάγιος (72’ Τορέιρα), Πεπέ (75’ Γουίλοκ), Ομπαμεγιάνγκ, Έζιλ, Λακαζέτ.

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Τσιμίκας, Σισέ, Μπα,Ομάρ, Γκιγέρμε (117’ Παπαδόπουλος), Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βαλμπουενά (86’ Γκασπάρ), Ραντζέλοβιτς (77’ Μασούρας), Ελ Αραμπί