Ανακοινώνεται ότι τη Μεγάλη Τετάρτη το απόγευμα και ώρα 6:00 μ.μ. θα τελεστεί στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Αγίου Δημητρίου Σιατίστης το Μυστήριο του Ιερού Ευχελαίου και εν συνεχεία ώρα 7:00 μ.μ. θα τελεστεί η Ακολουθία του Νιπτήρος χοροστατούντος του σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου μας κ. Αθανασίου.
Επίσης το κηροπωλείο της ενορίας μας θα είναι ανοιχτό πριν και μετά το τέλος των Ακολουθιών.
Το Ιερό Ευχέλαιο στον Ι. Μ. Ν. Αγίου Δημητρίου Σιάτιστας, την Μεγάλη Τετάρτη
Απριλίου 30, 2024