Αδιευκρίνιστα τα αίτια θανάτου της
Θλίψη προκάλεσε στην τοπική κοινωνία της Πάτρας, ο ξαφνικός θάνατος της 26χρονης Λυδίας Φαναριώτη. Η 26χρονη αισθάνθηκε αδιαθεσία και ζαλάδα και μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο «Άγιος Ανδρέας». Δυστυχώς εκεί άφησε την τελευταία της πνοή, χωρίς ωστόσο να έχει διευκρινιστεί η αιτία του θανάτου της.
Απαντήσεις για τον πρόωρο χαμό της ζητούν τα συγγενικά πρόσωπα της 26χρονης που δεν μπορούν να πιστέψουν πως έφυγε έτσι ξαφνικά από τη ζωή το κορίτσι τους.
Για την υπόθεση έχει διαταχθεί νεκροτομή – νεκροψία.