Κυπέλλο Ελλάδας: Στα ημιτελικά ο Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, Άρης και Παναιτωλικός! (βίντεο)

Οι παίκτες του Φατίχ Τερίμ ήταν πολύ καλύτεροι σ’ όλο το παιχνίδι, άνοιξαν το σκορ με το τέρμα του Ρουμπέν Πέρεθ στο 35’ και πήραν στο φινάλε μία δραματική, όσο και δίκαιη πρόκριση.

Μία απίθανη κεφαλιά του Φίλιπ Μλαντένοβιτς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το 2-0 για τους «πράσινους» στη συγκλονιστική ρεβάνς με τον Ατρόμητο στο Περιστέρι και χάρισε στο «τριφύλλι» μία σπουδαία πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου κατά 99% θα συναντήσει τον ΠΑΟΚ.

Πάρτι πρόκρισης για τον ΠΑΟΚ, 5-0 τον Πανσερραϊκό

Στέφανος Τζίμας (20’), Αντρίγια Ζίβκοβιτς (26’), Αντρέ Ρικάρντο (82’), Μπράντον Τόμας (85’) και Γιάννης Κωνσταντέλιας (90’+1’) τα γκολ.

Πραγματοποιώντας μία ακόμη πολύ καλή εμφάνιση, ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε του Πανσερραϊκού με 5-0 στο γήπεδο της Τούμπας και με συνολικό σκορ 9-0 πανηγύρισε την πρόκρισή του στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, εκεί όπου θα συναντηθεί με τον Παναθηναϊκό.

Στέφανος Τζίμας (20’), Αντρίγια Ζίβκοβιτς (26’), Αντρέ Ρικάρντο (82’), Μπράντον Τόμας (85’) και Γιάννης Κωνσταντέλιας (90’+1’) τα γκολ για την – κατά πολύ αλλαγμένη σε πρόσωπα αλλά όχι σε απόδοση – ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου. Είχαν τις ευκαιρίες τους τα «λιοντάρια» του Πάμπλο Γκαρσία όμως και πάλι δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα απέναντι στους Θεσσαλονικείς.

Στα ημιτελικά πέρασαν Άρης και Παναιτωλικός αφού απέκλεισαν Νίκη Βόλου και Όφη.