Δελτίο Τύπου
Ήττα του αντρικού τμήματος του Γυμναστικού από το Βελβεντό στο ΔΑΚ Σιάτιστας με σκορ 52-60.
Η μέτρια εμφάνιση των παιχτών, η αστοχία καθόλη τη διάρκεια του αγώνα και ο αργός ρυθμός του παιχνιδιού οδήγησαν στην νίκη της εύστοχης ομάδας του Βελβεντού, που προηγούνταν σε όλο το παιχνίδι.
Τα δεκάλεπτα του αγώνα:
Α 10-13Β 19-30
Γ 38-41
Δ 52-60
Οι πόντοι των παιχτών:
Τσιανακας Π., Ταφαρλης Δ. 7(1), Κατσιανης Γ., Δεληγιάννης Γ. 1, Τζωνος Αν., Ρέπας Ν. 9(1), Στεργίου Ν. 5(1), Παπάς Θ. 11(1), Γκουτζιαμανης Δ., Παγανας Δ. 19, Λαγγας Ι., Γκουτζιαμανης Ζ.
Επόμενος αγώνας εκτός έδρας με τους Διόσκουρους Κοζάνης.