Hot Widget

Α' ΕΠΣ Κοζάνης: Μεγάλη νίκη... με ανατροπή ο Μακεδονικός Σιάτιστας (βίντεο-συνεντεύξεις)

Η Σιάτιστα είχε "Άγγελο" στο πλευρό της!

Με ψυχή και με ένα 25 λεπτό μεγάλης πίεσης η ομάδα της Σιάτιστας πήρε αυτό που ήθελε απέναντι σε έναν καλό αντίπαλο!

Να σημειωθεί το παιχνίδι έγινε βράδυ!

Ο Μακεδονικός Σιάτιστας βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ από το 10 λεπτό (0-1)!

Η ομάδα της Σιάτιστας δεν έκανε καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, απειλήθηκε σε δυο περιπτώσεις χωρίς όμως να δεχτεί κάποιο τέρμα.

Στο β' ημίχρονο ο Μακεδονικός Σιάτιστας μπήκε πιο αποφασισμένος όμως η καλά στημένη ομάδα του Μακ. Κοζάνης δεν άφηνε κενά στην άμυνα.

Μέχρι το 75' όπου ο Κοτζαντίζογλου με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια 1-1!

Ο Άγγελος είχε μπει πριν ένα λεπτό αλλαγή!

Δέκα λεπτά αργότερα στο 85' ο Παναγιώτης Μπούρτσος πέτυχε ένα όμορφο γκολ από πλάγια θέση και μετά από κλέψιμο δικό του σε αμυντικό του Μακ. Κοζάνης!

Οι φιλοξενούμενοι στην φάση του γκολ ζήτησαν φάουλ!

Στο 90+ ο Παπουτσίδης κέρδισε πέναλτι. O Α. Κοτζαντίσογλου με εύστοχη εκτέλεση έγραψε το τελικό 3-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από παίχτες, προπονητές και τους λιγοστούς φιλάθλους που βρέθηκαν στο ΔΑΚ Σιάτιστας!

Μακεδονικός Σιάτιστας (Σιαπανίδης - Ιωαννίδης): Ζιάρας,  Μπατσής Χ, Καλόγηρος, Κοντός, Μπούρτζος Μ, Τσιούκρας, Αποστόλου, Μπούρτζος Π, Σίμος Β., Καλογιαννίδης, Παπουτσίδης.

Έπαιξαν ακόμα: Ντεμάι, Αγκάστρα, Κοτζατίσογλου, Σίμος Χ. Τσάμης

Μακεδονικός Κοζάνης (Μαλούτας): Μεντεσίδης, Δάλλης, Σακαλής, Πολυχρονιάδης, Ευθυμιάδης, Μαλούτας, Μετικάνος, Νάνος, Τζέλος Θ, Τζέλος Δ, Ματούλας.

Έπαιξαν ακόμα: Κεϊσίδης

Δείτε το βίντεο στο βίντεο του Siatista-Info, τα γκολ της Σιάτιστας και δηλώσεις των προπονητών: