ΕΠΣ Κοζάνης-Α' Κατηγορία: Επιστροφή στις νίκες για τον Μακεδονικό Σιάτιστας! (φώτο-βίντεο-συνεντεύξεις)

Σημαντική νίκη για τη συνέχεια πέτυχε ο Μακεδονικός Σιάτιστας επί του μαχητικού Βελβεντού με σκορ 2-0!

Ανώτερος ο Μακεδονικός Σιάτιστας στο 1ο ημίχρονο προηγήθηκε στο 30 δευτερόλεπτο του παιχνιδιού κάτι που του έδωσε τον αέρα να χάσει αλλά και να πετύχει και 2ο γκολ με το Κυριλλίδη στο 20 λεπτό!

Στο 2ο ημίχρονο το Βελβεντό πίεσε αλλά χωρίς να απειλήσει σημαντικά την εστία του Ζιάρα. Δοκάρι είχε ο Γεωργάκας μετά από φάουλ.

Μακεδονικός Σιάτιστας: (Σιαπανίδης-Ιωαννίδης): Ζιάρας, Μπατσής Χρ., Σίμος, Ντεμάϊ, Μ. Μπούρτζος, Γεωργάκας, Κυριλλίδης, Ακγαστρα, Αποστολου, Μπούρτζος Π., Καλογιαννίδης.

Έπαιξαν ακόμα: Χ. Τσιούκρας, Κόντος, Καρακουλάκης, Σίμος Χρ.

Βελβεντό (Κουτσώνας): Καραγκιώζης, Μέτκο, Πασχάλης, Λαμπρογιώτας, Θομόγλου, Σάλλα, Τζιούτζας, Παπαδόπουλος, Ευαγγελόπουλος, Καρούζος, Δούμας

Έπαιξαν ακόμα: Μουλασιώτης, Δράμης, Γούτας, Καρούζος.

Δείτε στο βίντεο του Siatista-Info τις καλύτερες φάσεις, γκολ και συνεντεύξεις προπονητών: