Τελευταια Νεα

6/trending/recent
Type Here to Get Search Results !

Champions League: Τεσσάρα η Νιούκαστλ την Παρί - «Χτύπησε» πάλι στις καθυστερήσεις η Λάτσιο! (βίντεο)

Την πιο εμφατική νίκη της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League πανηγύρισε η Νιούκαστλ επί της Παρί Σεν Ζερμέν, όπως μαρτυρά και το τελικό 4-1.

Το δεύτερο μεγάλο αποτέλεσμα της βραδιάς πανηγύρισε η Λάτσιο στην έδρα της Σέλτικ, καθώς επικράτησε με ανατροπή (1-2), χάρη σε γκολ που πέτυχε ξανά στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων -αυτήν τη φορά νικητήριο.

Μπαρτσελόνα και Μάντσεστερ Σίτι έκαναν απόψε το 2x2 στο ξεκίνημα της φάσης των ομίλων της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης, με τα εκτός έδρας τρίποντα επί των Πόρτο (0-1) και Λειψίας (1-3). Έτσι, από νωρίς μπήκαν σε θέση οδηγού για την πρόκριση στους «16».

Η Μίλαν συνέχισε τις ισοπαλίες χωρίς γκολ με το 0-0 στην έδρα της Μπορούσια Ντόρτμουντ, μετά το αντίστοιχο αποτέλεσμα στη Λομβαρδία με αντίπαλο με τη Νιούκαστλ.

Τέλος, ματσάρα έγινε στο Βελιγράδι, εκεί όπου το Ερυθρός Αστέρας - Γιουνγκ Μπόις ολοκληρώθηκε ισόπαλο με τελικό αποτέλεσμα 2-2.

Νωρίτερα, η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε με 3-2 στην ισπανική πρωτεύουσα της Φέγενορντ, ενώ η Σαχτάρ Ντόνετσκ πανηγύρισε τη νίκη με 3-2 στο Βέλγιο επί της Αντβέρπ, κάνοντας μεγάλη ανατροπή από το 2-0 εναντίον της.

Champions League: Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής