Το Διοικητικό Συμβούλιο του Συνδέσμου Γουνοποιών – Γουνεμπόρων Σιάτιστας “Ο Προφήτης Ηλίας” σας προσκαλεί να τιμήσετε με την παρουσία σας τις εορταστικές εκδηλώσεις του προστάτη των Γουνοποιών, Προφήτη Ηλία, την Τετάρτη 19 και τη Πέμπτη 20 Ιουλίου 2023.
Μετά τιμής,
Για τη Διοίκηση
Ο Πρόεδρος Ο Γεν. Γραμματέας
Γράβας Δ. Αναστάσιος Κουφογιάννης ΧρήστοςΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:
Τετάρτη 19 Ιουλίου 2023:
Ώρα 19.00: Εσπερινός στον Ιερό Ναό Προφήτη Ηλία Σιάτιστας.
Πέμπτη 20 Ιουλίου 2023:
Ώρα 7.30πμ: Πανηγυρικός Όρθρος και Θεία Λειτουργία στον Ιερό Ναό Προφήτη Ηλία. Θα ακολουθήσει Λιτάνευση της Ιεράς Εικόνας του Προφήτη Ηλία και αρτοκλασία.
Η δεξίωση θα γίνει στον αύλειο χώρο του Ιερού Ναού.
Οι Γουναράδες της Σιάτιστας γιορτάζουν και τιμούν τον προστάτη τους, Προφήτη Ηλία
Ιουλίου 18, 2023