Hot Widget

Type Here to Get Search Results !

Play-off ΕΚΑΣΔΥΜ: «Λύγισε» στο τέλος ο ΓΣ Σιάτιστας... (φωτο-βίντεο)

«Αρνητικοί πρωταγωνιστές οι διαιτητές»

Δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη εντός έδρας ο ΓΣ Σιάτιστα καθώς στο τελευταίο πεντάλεπτο οι παίχτες της Σιάτιστας λύγισαν και έχασαν από το Άργος Ορεστικό με 65-78 στον 1ο ημητελικό στην Α' Ανδρων της ΕΚΑΣΔΥΜ.

Το Άργος έσπασε το πλεονέκτημα και πάει για μια νίκη ακόμα στην έδρα του για να πάει στον τελικό του πρωταθλήματος!

Πριν αρχίσει ο αγώνας κρατήθηκε ενος λεπτου σιγής για την απώλεια της Τ. Βόντσα.

Η Σιάτιστα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι πήρε γρήγορα διαφορά 7 πόντους στα μισα του 1ου δεκαλέπτου.

Από εκεί και ύστερα το Άργος ισοροπισε το παιχνίδι το πήγε στον πόντο πέρασε και με 7 πόντους στα μέσα του 2ου δεκαλέπτου.

Το ημήχρονο έκλεισε με 39-40 υπέρ του Άργους Ορεστικού!

Σ' ενα πολύ καλό παιχνίδι χέρι-χέρι οι ομάδες με τον κόσμο να βλέπει το καλύτερο παιχνίδι από δύο ίσες ομάδες!

Δυστυχώς το παιχνίδι διεκόπη 57 δευτερόλεπτα λίγο πριν τελειώσει το 3ο δεκάλεπτο όταν οι φιλάθλοι της Σιάτιστας άρχισαν να διαμαρτύρονται στους διαιτητές από την κερκίδα! Αυτοί αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια μέσα σε έντονες αποδοκιμασίες! (κλικ εδω)

Τελικά ο αγώνας ξεκίνησε μετά από 15 λεπτά! Ζητήθηκε εκκένωση της κάτω κερκίδας, τη στιγμή που το γήπεδο ήταν γεμάτο!

Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να φύγει αρκετός κόσμος γιατί δεν χωρούσε!

Το 3ο δεκάλεπτο τελείωσε 56-60 υπές του Άργους.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο 5 λεπτά πριν το τέλος... η αστοχία της Σιάτιστας και η ευστοχία του Άργους έδωσε τη νίκη στην ομάδα της Καστοριάς... με διαφορά 12 πόντων!