Λύγισε ο Μακεδονικός... Συγκλονιστικός ο κόσμος της Σιάτιστας που βρέθηκε στην Πτολεμαΐδα! (φωτο-βίντεο)

Μπορεί να έχασε η ομάδα της Σιάτιστα... ο αγώνας όμως επισκιάστηκε από τον τραυματισμό του Β. Μπατσή.

Ευχόμαστε τα καλύτερα, περαστικά και σύντομα σιδερένιος.

Με τον κόσμο στο πλευρό του... και παρά την ήττα γνώρισε την αποθέωση ο Μακεδονικός!

Ο Μακεδονικός Σιάτιστας καλά στημένος στο γήπεδο έπαιζε για δυο αποτελέσματα και ο Εορδαϊκός απειλούσε μόνο με στημένη μπάλα.

Δίχως να απειληθεί ιδιαίτερα στο πρώτο μέρος η ομάδα της Σιάτιστας δέχτηκε ένα γκολ από κόρνερ στο 35ο λεπτό από τον Μπαλίτσα, 1-0!

Στο 7ο λεπτό μετά από φάουλ του Βούρτη  η μπάλα πήγε λίγο άουτ στο φτωχό 1ο ημίχρονο.

Ο Μακεδονικός απείλησε με τον Β. Μπατσή σε σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ.

Με το ξεκίνημα του β' ημιχ. στο 47ο λεπτό ο Μακεδονικός δέχτηκε κι άλλο γκολ πάλι από στημένη μπάλα... έξυπνη κομπίνα Στεργίοπουλου, Χαραλαμπίδη... 2-0!

Στο 58ο λεπτό ο Μακεδονικός ζητά πέναλτι από σπρώξιμο του Σέχι πάνω στον Μπούρτζο!

Στο 67ο λεπτό μετά από ωραία προσπάθεια του Δεληζήση η μπάλα πάει στον Μπατσή πάσα στον Τσακνάκη που βγάζει μόνο τον Τσικόπουλο με τον Παναγιωτίδη το πλάσε όμως αδύναμο...   Φάουλ του Στεργιόπουλου λίγο άουτ στο στο 69ο λεπτό.                        Στο 75ο λεπτό ήρθε ο σοβαρός τραυματισμός του Β. Μπατσή.

Στο 86ο λεπτό ο Γεωργάκας μόνος απέναντι στον Παναγιωτίδη η μπάλα άουτ!

Στο 90+ μετά από ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπούρτζου η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά χτύπησε σε οριζόντιο την βρήκε ο Ταγγίδης με την πλάτη (μέσα στην εστία) στην συνέχεια χτύπησε κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια ο Παναγιωτίδης την έδιωξε μακριά!

Οι παίχτες της Σιάτιστας διαμαρτυρήθηκαν ότι η μπάλα πέρασε την γραμμή!

Εορδαϊκός: (Ιωαννίδης) Παναγιωτίδης, Στεργιόπουλος, Βούρτης, Μ. Χαραλαμπίδης, Πούλιος, Μπαλίτσας, Χιμολάρι, Χ. Χαραλαμπίδης, Σέχι, Τσαγκαλίδης, Καβαλάρης

Έπαιξαν ακόμα: Μεντεκίδης, Καλόγηρος, Ματούλας, Σωτηριάδης, Τρούπκος

Μακεδονικός Σιάτιστας: (Παρασκευάς) Ζιάρας, Ραφαηλίδης, Μπατσής Β., Μπούρτζος, Ζερβανταρίδης, Γεωργάκας, Δεληζήσης, Τσιούκρας, Παπουτσίδης, Αποστόλου, Μπατσής Χ.

Έπαιξαν ακόμα: Τσακνάκης, Τσικόπουλος, Καραγιάννης, Καρακουλάκης.