Με το δεξί ξεκίνησε τα play off ο ΓΣ Σιάτιστας

Με το δεξί ξεκίνησε τα play off ο Γυμναστικός απέναντι στον Αριστοτέλη Φλώρινας με σκορ 62-49!!!
Στο πρώτο ημίχρονο οι δυο ομάδες ήταν πολύ κοντά στο σκορ, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας έχτισε μια διαφορά μέχρι  20 πόντους!!!

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν πιο χαλαρό κ ο προπονητής μας έδωσε την ευκαιρία να παίξουν οι μικροί αθλητές της ομάδας κερδίζοντας το χειροκρότημα του κόσμου που παραβρέθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο Σιάτιστας!!!
Ευχαριστούμε πολύ τον κόσμο για τη στήριξη στον προπονητή κ στους παίχτες!!!
Η νίκη είναι αφιερωμένη στο νέο μέλος της οικογένειας του Γυμναστικού, τη νεογέννητη κόρη του προπονητή Γιώργου Τζωνου!!!

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:
Α 13-11 Β 23-21 Γ 50-33 Δ 62-49

Οι πόντοι των παιχτών:
Κατσιανης Μ-Χ, Ταφαρλης Δ. ,Κατσιανης Γ., Δεληγιάννης Γ. 11(1), Γκουτζιαμανης Δ., Ρέπας Ν. 18(4), Στεργίου Ν. 7, Κατσιανης Χρ., Παπάς Θ. 3(1), Γκοβτζιας Γ., Παγανας Δ.11, Γεωργακας Δ. 12

Επόμενο παιχνίδι στην έδρα της Φλώρινας για το δεύτερο παιχνίδι!

Σε περίπτωση νίκης του Γυμναστικού, συνεχίζουμε στην 3η αγωνιστική των play off και σε περίπτωση ήττας, θα γίνει τρίτο παιχνίδι στην έδρα μας!

Ακόμα ένα παιχνίδι για το αναπτυξιακό τουρνουά γαλανόλευκα αστέρια για την 3η αγωνιστική  πραγματοποιήθηκε για τους μικρούς αθλητές του Γυμναστικού Συλλόγου απέναντι στην ομάδα της Φλώρινας στο ΔΑΚ Φλώρινας.
Οι μικροί αθλητές παίρνουν σημαντικές εμπειρίες για το μέλλον!!!

Επόμενη 4η αγωνιστική είναι εντός έδρας με τον Αίαντα Αμυνταίου!!!