ΕΠΣ Κοζάνης - Α' Κατηγορία: Δια πυρός και σιδήρου η νίκη του Μακεδονικού Σιάτιστας! (φωτο-βίντεο)

Πριν αρχίσει ο αγώνας κρατήθηκε ενός λεπτού σιγής για τα θύματα των Τεμπών.

Μια κόκκινη, πολλές κίτρινες σε ένα σκληρό-αντιαθλητικό παίξιμο... στο παιχνίδι Μακεδονικός Σιάτιστας-Περδίκκας 2-1!!!

O Μακεδονικός Σιάτιστας προηγήθηκε νωρίς στο σκορ... αν και έπαιζε με 10 ο Περδίκκας ισοφάρισε σε 1-1 αλλά ο Μακεδονικός Σιάτιστας πήρε τελικά το παιχνίδι με 2-1 με ωραία εκτέλεση φαουλ του Μ. Μπούρτσου!

Η ομάδα της Σιάτιστας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο 7ο λεπτό σε 1-0 με ωραία κεφαλιά του Μ. Μπούρτσου!

Ο Περδίκκας μένει με 10 παίχτες στο 11ο λεπτό για χτύπημα εκτός φάσης του Τσεμπερλίδη στον Τσακνάκη!

Ο Μακεδονικός πιέζει και χάνει καλή ευκαιρία με τον Γεωργάκα στο 24ο λεπτό.

Κεφαλιά του Μπατσή Β. Η μπάλα άουτ στο 30ο λεπτό.

Μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει ο Περδίκκας με τον Συμεωνίδη στο 33ο λεπτό!

Το ημίχρονο κλείνει με σκορ 1-0 υπέρ της Σιάτιστας.

Η πιέζει να βρει το 2ο γκολ αλλά δεν μπορεί...

Στο 65ο λεπτό σε στημένη φάση ο Περδίκκας ισοφαρίζει στο σκορ σε 1-1 με τον Τσάρδα!

Η χαρά των φιλοξενουμένων ήταν για ένα λεπτό... στο 66ο λεπτό ο Μ. Μπούρτσος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή, νίκησε τον Μήτκα και έγραψε το 2-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς από παίχτες και φιλάθλους!

Η Σιάτιστα θα μπορούσε να πετύχει και τρίτο γκολ σε δυο περιπτώσεις με τον Χ. Μπατσή.

Μακεδονικός Σιάτιστας (Παρασκευάς): Γρηγοριάδης, Ραφαηλίδης, Μπατσής Χ., Μπούρτζος, Γεωργάκας, Ζερβανταρίδης, Καραγιάννης, Μπατσής Β., Τσακνάκης, Παπουτσίδης Τ., Δεληζήσης.

Έπαιξαν ακόμα: Κατσίρης, Α, Παπουτσίδης Χ., Σίμος.

Α.Ε. Περδίκα: (Θεοδωρίδης): Μήτκας, Τσιντός, Τσάρδας, Λιάμης, Τζουβάρας, Τσιντός, Παναγιωτίδης, Βλαδίκας, Συμεωνίδης , Παπαγαθονίκου, Τσεμπερλίδης.

Έπαιξαν ακόμα: Βλάχος, Μπεσπάρας, Λυπιρίδης.