Με τον καλύτερο τρόπο απάντησε ο Γρεβενιώτης Μίλτος Τεντόγλου το Λιεβέν!
Tέσσερα φοβερά άλματα, 8.32μ., 8.37μ., 8.34μ. και 8.41μ. σημειώνοντας τρεις φορές την κορυφαία επίδοση στον κόσμο!
Το άλμα του Γρεβενιώτη αθλητή στα 8,41μ. τον ανέβασε στην κορυφή του κόσμου και επιβεβαίωσε πως είναι μακράν ο κορυφαίος άλτης του πλανήτη!Το άλμα του Μίλτου Τεντόγλου στα 8,41μ. στο Λιεβέν που τον ανέβασε στην κορυφή του κόσμου και επιβεβαίωσε πως είναι μακράν ο κορυφαίος άλτης του πλανήτη #tentoglou #segas #athletics #werunwejumpwethrow pic.twitter.com/JCgpdaQaBC
— SEGAS (@PRESEGAS) February 15, 2023