ΕΚΑΣΔΥΜ: Με όπλο το πάθος και έκτο παίχτη τους φιλάθλους του... ο ΓΣ Σιάτιστας «ΠΑΤΗΣΕ» κορυφή! (φωτο-βίντεο)

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΓΣ Σιάτιστας με σκορ 75-58 επί του πρωτοπόρου μέχρι εχθές Ηρακλή Κοζάνης!

Η ομάδα της Σιάτιστας κάλυψε το σκορ του πρώτου αγώνα αφού τότε είχε ηττηθεί με 81-66!

Ντέρμπι μόνο για ένα ημίχρονο, μέχρι εκεί άντεξε ο Ηρακλής Κοζ. αφού η φοβερή άμυνα του Γεωργάκα και τα συνεχόμενα καλάθια Ρέπα, Παγανά ο ΓΣ Σιάτιστας ξέφυγε στο τρίτο δεκάλεπτο με 11 πόντους... από 35-35 που τελείωσε το ημιχ. στα εξήμισι λεπτά παιχνιδιού το σκορ πήγε 55-38! Tο 3ο δεκάλεπτο έκλεισε με 61-48 Υπέρ της Σιάτιστας!

Από εκεί και ύστερα ο Ηρακλής Κοζ. κοιτούσε να μην χάσει την διαφορά του πρώτου αγώνα... κάτι που όμως που δεν έγινε!

Στην τελευταία προσπάθεια του αγώνα ο Κηπουρίδης (καταγωγή από Σιάτιστα) μπήκε δυναμικά στην μπασκέτα του ΓΣ Σιάτιστας αλλά ο Παγανάς τον περίμενε και του έσβησε του "φωτά" με φοβερό κόψιμο!