Τελικός Τουρνουά ποδοσφαίρου Σιάτιστας 2022: Το σήκωσαν οι Μπεκρουζέιρο! (φωτο-βίντεο)

Μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα που κρίθηκε στην διαδικασία τον πέναλτι οι ομάδα Μπεκρουζέιρο κέρδισε το φαβορί, Λουλάθκα... 1-1 κ.α. 1-1 παράταση 5-4 πέναλτι.

Τα Λουλθάκα προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ με τον Νούσιο στο 11ο λεπτό. Είχαν ένα καλό πρώτο ημίχρονο.

Οι Μπεκρουζέιρο ανέβασαν απόδοση στο 2ο μέρος και ευτύχισαν να ισοφαρίσουν τρία λεπτά πριν το τέλος με τον Ζαγκουντίνο 1-1.

Τα Λουλάθκα έχασαν τρεις κλασικές ευκαιρίες στο 1-0 για να τελειώσουν τον αγώνα!

Πάνω από 500 φίλαθλοι παρακολούθησαν τον αγώνα!

Στην παράταση πάλι χτύπησε η ατυχία τα Λουλάθκα σε δυο κλασικές ευκαιρίες να κερδίσουν τον αγώνα!

Στην διαδικασία των πέναλτι, ο αγώνας κρίθηκε στο τελευταίο... ο σκόρερ από τα Λουλάθκα στην κανονική διάρκεια του αγώνα, Νούσιος ήταν ο μοιραίος αφού έστειλε την μπάλα στο δοκάρι!

Τις βραβεύσεις έκαναν οι αντιδήμαρχοι Βοϊου Γ. Μαγιάγκας, Β. Ώττας και Ν. Τσιαούσης, πρόεδρος του Μακεδονικού Χ. Χατζής.

Πριν την έναρξη του αγώνα αναμνηστική πλακέτα δόθηκε στον Κωνσταντίνο Μεσημέρι που έφυγε πριν λίγο καιρό από κοντά μας. Την πλακέτα παρέλαβαν τα παιδιά του, Λάζαρος και Χρήστος Μεσημέρις.

Ξεχωριστή βράβευση στην μοναδική Γυναίκα, την δις Αγνή Στέφου που έλαβε συμμετοχή στο φετινό τουρνουά!

Τέλος, από την επιτροπή του τουρνουά σε ένδειξη ότι είμαστε όλοι κοντά του... δόθηκε μια φανέλα τον Μπεκρουζέιρο στον Μάκη Σ...... που δεν μπόρεσε να αγωνιστεί στο φετινό τουρνουά.

Δείτε στο βίντεο του Siatista-Info, φάσεις τα γκολ του αγώνα και την απονομή του κυπέλου

Δείτε ΕΔΩ πολλές φωτογραφίες:

Τελικός Τουρνουά ποδοσφαίρου Σιάτιστας 2022: Μπεκρουζέιρο-Λουλάθκα 1-1 κ.α. 5-4 (10-7-2022)