Τελευταια Νεα

6/trending/recent
Type Here to Get Search Results !

Νικητής στο ντέρμπι των «αιωνίων» ο Παναθηναϊκός -Άλμα Ευρώπης για τον Άρη! (βίντεο)

Ο Παναθηναϊκός αναδείχθηκε νικητής στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, καθώς επιβλήθηκε με 1-0 των Πειραιωτών στην κατάμεστη Λεωφόρο, για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ της Super League, παραμένοντας έτσι εντός των ευρωπαϊκών εισιτηρίων.

To γκολ που έκρινε το ματς και χάρισε το πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του Γιοβάνοβιτς το πέτυχε στο 42ο λεπτό ο Αϊτόρ.

Μία πολύ σημαντική νίκη στην προσπάθεια που καταβάλλει για την έξοδο στην Ευρώπη πέτυχε ο Άρης στο clasico της Θεσσαλονίκης, που διεξήχθη την Κυριακή στο «Κλεάνθης Βικελίδης», για την 5η αγωνιστική των πλέι οφ.

Οι «κιτρινόμαυροι», με κεκτημένη ταχύτητα από την επικράτησή τους στο ΟΑΚΑ επί της ΑΕΚ, επιβλήθηκαν με 1-0 του ΠΑΟΚ, που προερχόταν από την υπερπροσπάθεια κόντρα στη Μαρσέιγ, και εδραιώθηκαν στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Το γκολ που έκρινε το ντέρμπι το πέτυχε ο Ντουκουρέ με κεφαλιά στο 17ο λεπτό. Αξίζει να σημειωθεί οι «ασπρόμαυροι» τελείωσαν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ενέα Μιχάι (70'). Δοκάρι είχαν οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με τον Ματίγια.