Α' ΕΠΣ Κοζάνης: Στις καθυστερήσεις με πέναλτι ισοφάρισε ο Κρόκος... τον Μακεδονικό Σιάτιστας!

Ισοπαλία για την ομάδα της Σιάτιστας εκτός έδρας, σε εξ αναβολής παιχνίδι στον Κρόκο!

Με δυο πέναλτι ο ΑΟ Κρόκος κατάφερε να πάρει το "Χ" απέναντι στον αποδεκατισμένο Μακεδονικό Σιάτιστας αφού κατέβηκε στο γήπεδο με 11 παίχτες λόγω τραυματισμών και ιώσεων!

Η ομάδα της Σιάτιστας προηγήθηκε νωρίς στο πρώτο ημίχρονο με τον Πάϊκο και ζευγάρωσε τα τέρματα με τον Γεωργάκα στις αρχές του β' ημιχρόνου!

Ο Κρόκος μείωσε το σκορ με πέναλτι σε 1-2 με τον Καραφυλλίδη και ισοφάρισε σε 2-2 με τον Τσιάρα!!!

Ο Μακεδονικός Σιάτιστας πέτυχε κι άλλο γκολ 2-3 με τον Γεωργάκα και δέχτηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις με τον Τσιάρα με αμφισβητούμενο πέναλτι στο 95ο λεπτό!!!

Ο Μακεδονικός Σιάτιστας θα υποδεχτεί την Δόξα Βερμίου Πύργων το Σάββατο 19 Μαρτίου 2022 στο ΔΑΚ Σιάτιστας!