Α' ΕΠΣ Κοζάνης: Πάλεψε ο Μακεδονικός Σιάτιστας αλλά η ατυχία δεν τον άφησε για ακόμη ένα παιχνίδι... (φωτο-βίντεο)

Την ήττα με 0-3 γνώρισε ο Μακεδονικός Σιάτιστας από τον Μακεδονικό Φούφα σε εξ' αναβολής αγώνα για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Ε.Π.Σ.Κοζάνης στην Α' Κατηγορία.

Ο ισχυρός άνεμος που επικρατούσε δεν άφησε και τις δυο ομάδες να παίξουν όπως γνωρίζουν.

Ο Μακεδονικός Φούφας είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο μέρος έχασε ευκαιρίες και είχε και ένα δοκάρι δοκάρι στο 9ο λεπτό.

Το πρώτο γκολ (0-1) για τον Μακεδονικό Φούφα ήρθε μετά από λάθος του τερματοφύλακα της Σιάτιστας, ο Χαϊτας έκλεψε τη μπάλα και την έστειλε στο δίχτυα του Τσιαούση στο 23ο λεπτό!

Το (0-2) στο 29ο λεπτό μετά από σέντρα ο Χαϊτας έκανε το τακουνάκι αποκρούει ο Τσιαούσης στην επαναφορά ο Βασσάκης με σουτ κάνει το 0-2!

Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους στο 47ο λεπτό η Σιάτιστα ζήτησε πέναλτι μετά από σέντρα του Τσακνάκη!

Οι ρόλοι αντιστρέφονται στο 51ο λεπτό και ο Μακεδονικός Φούφας παίρνει ένα εύκολο-σφύριγμα πέναλτι... Ο-3 με τον Χαϊτα...

Μεγάλη ευκαιρία με τον Βασσάκη στο 67ο λεπτό να σκοράρει για τον Φούφα... το δοκάρι τον σταματά!

Στο 76ο λεπτό ο Χαϊτας αντικρίζει την κίτρινη κάρτα σε μαρκάρισμα εκτός φάσης στον Ζαγκουντίνο!

Από εκεί και μετά η Σιάτιστα έκανε καλές ευκαιρίες για να μειώσει το σκορ με τον Τσακνάκη 80' και Κατσίρη στο 83'!

Μακεδονικός Σιάτιστας: (Βόλτσης) Τσιαούσης, Κατσίρης, Ντέρος, Μπούρτσος, Δεληζήσης, Τσακνάκης, Παππουτσίδης,Κυριλλίδης, Δολόπικος, Γεωργάκας, Ηλίας.

Έπαιξαν ακόμα: Ζαγκουντίνος, Γκουντούλιας, Ώττας Α., Πολύζος, Παϊκος.