Α' ΕΠΣ Κοζάνης: Άγγιξε την ανατροπή ο Μακεδονικός Σιάτιστας! (φωτο-βίντεο)

Ένα πολύ ωραίο και δυνατό παιχνίδι διεξήχθη στο ΔΑΚ Σιάτιστας με την Άρδασσα να προηγείται με 0-2 και τον Μακεδονικό Σιάτιστας ισοφαρίζει σε 2-2... και άγγιξε την μεγάλη ανατροπή τουλάχιστον τρεις φορές!!!

Η ομάδα της προηγήθηκε στο 2ο λεπτό με αυτογκόλ του Γεωργάκα διπλασίασε τα τέρματα στο 8ο λεπτό με τον Συμεωνίδη 0-2, ωστόσο η Σιάτιστα μείωσε το σκορ με αυτογκόλ του Κακουλίδη στο 33ο λεπτό σε 1-2 και ισοφάρισε με τον Τσακνάκη στο 60ο λεπτό!

Η ομάδα της Σιάτιστας άγγιξε μια μεγάλη ανατροπή με Δολόπικο, Γκουντούλια και Τσακνάκη!

Ο αγώνας:

Με το καλημέρα ο Μ. Αλ. Άρδασσας προηγήθηκε με αυτογκόλ του Γεωργάκα στο 2ο λεπτό μετά από λάθος έξοδος του Τσιαούση και κόρνερ του Συμεωνίδη 0-1...

Στο 4ο λεπτό ο Γεωργάκας μετά από σέντρα του Τσακνάκη στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ!

Το 0-2 ήρθε πάλι από στημένη φάση... ο Συμεωνίδης το φάουλ, αδράνεια της άμυνας του Μακεδονικού ο Κακουλίδης γράφει το 0-2!

Στο 15ο λεπτό ο Μακεδονικός Σιάτιστας ζητάει πέναλτι!!!

Μεγάλη απόκρουση του Περμαρίδη στο 21ο λεπτό μετά από σούτ του Τσακνάκη!

Στο 27ο λεπτό ο Τσακνάκης στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι μετά από ωραίο φάουλ!

Ο Ζαγκουντίνος με την βοήθεια του Κακουλίδη μειώνει σε 1-2 με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Ηλία!

Με το καλημέρα στο 47ο λεπτό ο Δολόπικος χάνει μοναδικό τετ α τετ... ο Περμαρίδης αποκρούει!

Στο 50ο λεπτό η Άρδασσα αντιδρά... λίγο πριν σκοράρει ο Κακουλίδης, μπαίνει μπροστά του ο Κυριλλίδης και κερδίζει φάουλ!

Στο 52ο λεπτό ο Τσακνάκης δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά διώχνει μακριά ο Περμαρίδης!

Στο 55ο λεπτό ο Συμεωνίδης χάνει καλή ευκαιρία για γκολ, η μπάλα ψηλά άουτ!

Στο 57ο λεπτό πολύ καλό φάουλ του Γεωργάκα... η μπάλα λίγο άουτ!

Στο 60ο λεπτό ο Κατσίρης μετά από ατομική προσπάθεια μπαίνει στην περιοχή πλασάρει η μπάλα χτυπά στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσακνάκης την στέλνει στα δίχτυα του Περμαρίδη... γράφοντας το 2-2!

Ο Συμεωνίδης στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι στο 65ο λεπτό!

Στο 72ο ο Κακουλίδης περνάει τον Τσιαούση σουτάρει και πάνω στη γραμμή ο Κατσίρης γλιτώνει τον Μακεδονικό!

Στην συγκεκριμένη φάση ο Μακεδονικός διαμαρτύρεται για οφ σάιντ...

Στο 81ο λεπτό ο Γκουντούλιας χάνει μοναδική ευκαιρία για να βάλει μπροστά στο σκορ τον Μακεδονικό Σιάτιστας!

Στο 86ο λεπτό Γεωργάκας λίγο έλειψε να βάλει το γκολ της αγωνιστικής μετά από ωραίο ψαλιδάκι!

Η ομάδα της Σιάτιστας δέχτηκε για ακόμη έναν αγώνα το σκληρό παιχνίδι του αντιπάλου χωρίς ο διαιτητής να προστατέψει τους παίχτες!

Μακεδονικός Σιάτιστας: (Βόλτσης) Τσιαούσης, Κατσίρης, Ντέρος, Ζαγκουντίνος, Μπούρτσος, Δεληζήσης, Τσακνάκης, Κυριλλίδης, Δολόπικος, Γεωργάκας, Ηλίας.

Έπαιξαν ακόμα: Γκουντούλιας, Ώττας Α., Καρανάσιος.

Άρδασσα: (Tσαγκαλίδης): Περπερίδης, Τσάρδας, Βασιλειάδης, Μωυσιάδης, Ρουσσάκης, Συμεωνίδη, Παναγιώτου, Χαραλαμπίδης, Ρουσσάκης Α. Γκόλης, Κακουλίδης.

Έπαιξαν ακόμα: Εξακουστίδης Α., Τσαβδαρίδης, Εξακουστίδης Κ.

*Φωτογραφίες ομάδων (Μακεδονικός Σιάτιστας facebook)