Τελευταια Νεα

6/recent/ticker-posts

Champions League: Μάχες για μια θέση στους «16»

Οι ομάδες που έχουν ήδη εξασφαλίσει θέση στη νοκ άουτ φάση των «16» είναι οι εξής (με αστερίσκο αναφέρονται οι ομάδες που θα είναι επικεφαλής, ως πρώτες των ομίλων, οι οποίες θα δώσουν εντός έδρας τους αγώνες ρεβάνς):
Άγιαξ (Ολλανδία)*, Μπάγερν Μονάχου (Γερμανία)*, Τσέλσι (Αγγλία), Ίντερ (Iταλία), Γιουβέντους (Iταλία), Λίβερπουλ (Αγγλία)*, Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)*, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία)*, Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία), Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία), Σπόρτινγκ Λισαβόνας (Πορτογαλία).

Τα πέντε εναπομείναντα εισιτήρια θα διεκδικήσουν στην τελευταία -6η- αγωνιστική άλλες 11 ομάδες: Μίλαν, Αταλάντα, Ατλέτικο Μαδρίτης, Μπαρτσελόνα, Μπενφίκα, Λιλ, Πόρτο, Σάλτσμπουργκ, Σεβίλλη, Βιγιαρεάλ, Βόλφσμπουργκ.

Τρεις (Ντόρτμουντ, Σερίφ, Ζενίτ) έχουν «κλείσει» θέση στα play-offs του Europa League, ενώ επίσης τρεις (Μπριζ, Λειψία, Γιουνγκ Μπόις) δεν μπορούν να προχωρήσουν στους «16» του UCL, αλλά μπορεί να προκριθούν στο Europa League

Champions League: Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής (ώρα 22:00)

Τρίτη 7 Δεκεμβρίου
1oς όμιλος

19:45 Λειψία (Γερμανία)-Μάντσεστερ Σίτι (Αγγλία)
19:45 Παρί Σεν Ζερμέν (Γαλλία)-Κλαμπ Μπριζ (Βέλγιο)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
Μάντσεστερ Σίτι   12
Παρί Σεν Ζερμέν    8
Λειψία             4
Κλαμπ Μπριζ        4

2ος όμιλος
Πόρτο (Πορτογαλία)-Ατλέτικο Μ. (Ισπανία)
Μίλαν (Ιταλία)-Λίβερπουλ (Αγγλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
Λίβερπουλ          15
Πόρτο               5
Μίλαν               4
Ατλέτικο Μαδρίτης   4

3ος όμιλος
Αγιαξ (Ολλανδία)-Σπόρτινγκ Λ. (Πορτογαλία)
Ντόρτμουντ (Γερμανία)-Μπεσίκτας (Τουρκία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
Άγιαξ          15
Σπόρτινγκ Λισ.  9
Ντόρτμουντ      6
Μπεσίκτας       0

4ος όμιλος
Σαχτάρ Ντόνετσκ (Ουκρανία)-Σέριφ Τιρασπόλ (Μολδαβία)
Ρεάλ Μαδρίτης (Ισπανία)-Ιντερ (Ιταλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
Ρεάλ Μαδρίτης       12
Ίντερ               10
Σερίφ Τιρασπόλ       6
Σαχτάρ Ντόνετσκ      1

Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου
5ος όμιλος

Μπάγερν (Γερμανία)-Μπαρτσελόνα (Ισπανία)
Μπενφίκα (Πορτογαλία)-Ντιναμό Κιέβου (Ουκρανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
Μπάγερν Μ.         15 
Μπαρτσελόνα         7
Μπενφίκα            5
Ντιναμό Κιέβου      1

6ος όμιλος
Αταλάντα (Ιταλία)-Βιγιαρεάλ (Ισπανία)
Μάντσεστερ Γ. (Αγγλία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
Μάντσεστερ Γ.     10 
Βιγιαρεάλ          7 
Αταλάντα           6
Γιουνγκ Μπόις      4

7ος όμιλος
Βόλφσμπουργκ (Γερμανία)-Λιλ (Γαλλία)
Σάλτσμπουργκ (Αυστρία)-Σεβίλλη (Ισπανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
Λιλ                 8
Σάλτσμπουργκ        7
Σεβίλη              6
Βόλφσμπουργκ        5

8ος όμιλος
19:45 Ζενίτ (Ρωσία)-Τσέλσι (Αγγλία)
19:45 Γιουβέντους (Ιταλία)-Μάλμε (Σουηδία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 5 αγώνες)
Τσέλσι             12
Γιουβέντους        12
Ζενίτ               4
Μάλμε               1

 

iefimerida.gr

 

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMKTBmwsw6MuzAw?hl=el&gl=GR&ceid=GR%3Ael


Δημοσίευση σχολίου

0 Σχόλια