Τελευταια Νεα

6/trending/recent
Type Here to Get Search Results !

Α' ΕΠΣ Κοζάνης: Αδικείται από το αποτέλεσμα ο Μακεδονικός Σιάτιστας! (φωτο-βίντεο-συνεντεύξεις)

Άτυχος ο Μακεδονικός Σιάτιστας αφού δεν μπόρεσε να πάρει τους τρεις βαθμούς τις νίκης απέναντι στον κακό Τιτάν Σερβίων, παιχνίδι στα πλαίσια της 13ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της ΕΠΣ Κοζάνης στην Α' Κατηγορία.

Απόντες από το σημερινό παιχνίδι για τον Μακεδονικό, Σαπνάρας, Τσακνάκης και Χασιώτης.

Με το ξεκίνημα στο 2' του παιχνιδιού λίγο έλειψε να γίνει το 1-0 μετά από σέντρα σουτ του Ηλία!

Στο 8' λεπτό ο Ηλίας μπαίνει στην περιοχή πασάρει στον Τσιαούση οποίος σουτάρει από το ύψος τις μικρής περιοχής η μπάλα άουτ.

Στο 34' τραυματίστηκε ο Ώττας Α. μετά από σκληρό μαρκάρισμα. Την θέση του πήρε ο Δολόπικος.

Στο 37' ο Τσιαούσης χάνει καλή ευκαιρία για να ανοίξει το σκόρ!

Το ημίχρονο έκλεισε χωρίς τη μεγάλη φάση.

Στο β' ημίχρονο ο Μακεδονικός μπήκε πολύ δυνατά για να πάρει τον αγώνα και έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ με τον Ηλία στο 47' μετά από ωραία προσπάθεια του Β. Μπατσή!

Στο 51' ο Μακεδονικός ζήτησε πέναλτι!

Φάουλ του Μπατσή λίγο άουτ στο 56'!

Νέα μεγάλη ευκαιρία του Μακεδονικού στο 61' με τον Ηλία!

Στο 67' ο Μακεδονικός ζήτησε πέναλτι!

Στο 73' σουτ του Τσιαούση διώχνουν οι αμυντικοί.

Μεγάλη φάση στο 79' ο Γεωργάκα σουτάρει αλλά την τελευταία στιγμή η μπάλα χτυπά σε σώματα αμυντικών!

Στο 84' πολύ καλή πάσα του Γεωργάκα βγάζει μόνο του τον Μπατσή απέναντι στον τερματοφύλακα, ο τελευταίος σουτάρει η μπάλα χτυπά πάλι σε σώματα αμυντικών!

Μακεδονικός Σιάτιστας: (Βόλτσης) Τσιαούσης, Κατσίρης, Ωττας Αν., Ζαγκουντίνος,  Γεωργάκας, Δεληζήσης, Μπατσής, Μπούρτσος Μ., Ηλίας, Ντέρος Δ., Τσιαούσης.

Έπαιξαν ακόμα: Δολόπικος, Παπουτσίδης.

Τιτάν Σερβίων: (Μαυροδήμος) Γρηγοριάδης, Ταίρης, Μέτκο, Κακαφίκας, Βαβλιάρας, Δαλαγιώργος, Ζαρογιάννης, Παπαδόπουλος, Μοσχόπουλος, Μαυροδήμος, Λαζαριώτης.

Έπαιξαν ακόμα: Ζαρογιάννης, Τσετσίλας.