Α' ΕΠΣ Κοζάνης: «Άστραψε και βρόντηξε» ο Μακεδονικός Σιάτιστας! (βίντεο-φωτο)

Με φόρα ομάδα της Σιάτιστας από το παιχνίδι της Τετάρτης πέτυχε αυτό που δεν έγινε με τον Τιτάν Σερβίων... παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, ξέσπασε στο Ατρόμητο Πτολεμαΐδας πετυχαίνοντας πέντε γκολ!!

Ο Μακεδονικός χρειάστηκε 3 λεπτά να καθαρίσει το παιχνίδι!

Στο 5' μετά από όμορφη συνεργασία Ηλία, Β. Μπατσή ήρθε το 1-0!

Η ομάδα της Σιάτιστα στο 6' πετυχαίνει και δεύτερο γκολ, 2-0 με τον Δεληζήση.

Στο 8' έρχεται και το τρίτο γκολ μετά από πολύ καλη συνεργασία παιχτών της Σιάτιστας... ο Β. Μπατσής ανεβάζει και άλλο τον δείκτη του σκορ σε 3-0 μέσα σε έξαλλα πανηγύρια, παιχτών και λιγοστών φιλάθλων που βρέθηκαν στο "παγωμένο" ΔΑΚ Σιάτιστας!

Στο 17' λεπτό ο Ατρόμητος Πτ. χάνει μεγάλη ευκαιρία μετά από το λάθος του Κατσίρη που πήγε να δώσει την μπάλα στον τερματοφύλακα... λόγου του αέρα η μπάλα πάει στον Αργυρόπουλο όπου στο τετ α τετ έστειλε τη μπάλα άουτ!

Νέα χαμένη ευκαιρία για τη Σιάτιστα στο 20', ο Τσιαούσης έκανε τη σέντρα ο Ηλίας δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δύχτια του Χατζησάββα!

Στο 25' ο Μπατσής σεντράρει ο Δεληζήσης στο ύψος της περιοχής... τον προλαβαίνουν οι αμυντικοί του Ατρόμητου!

Στο 31' ο Γεωργάκας στέλνει λίγο άουτ τη μπάλα!

Νέα ευκαιρία στο 35' με τον Σαπνάρα μετά από κόρνερ βρέθηκε μόνος στο δεύτερο δοκάρι στην προβολή που έκανε η μπάλα πάνω στα χέρια του Χατζησάββα!

Διπλή χαμένη ευκαιρία για τη Σιάτιστα στο 40', ο Ηλίας πλασάρει οι αμυντικοί διώχνουν τη μπάλα πριν περάσει τη γραμμή, στην επαναφορά μόνος ο Γεωργάκας στέλνει τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Χατζησάββα!

Στο ξεκίνημα του Δευτέρο ημιχρόνου ο Ηλίας μπήκε μόνος από πλάγια θέση ο Χατζησάββας του είπε όχι!

Νέο σούτ στο 50' του Τσιαούσης, ο Χατζησάββας δείχνει.

Στο 58' η Σιάτιστα ζήτησε πέναλτι σε σπρώξιμο πάνω στον Γεωργάκα!

Σε διπλή στο 60' φάση Μπατσής και Τσιαούσης τους σταμάτησε ο Χατζησάββας!

Στο 61' ο διαιτητής  του αγώνα έδειξε κόκκινη κάρτα σε παίχτη του Μακεδονικού! Παίχτης του Μακεδονικού δέχτηκε ένα σκληρό μαρκάρισμα ο διαιτητής άφησε το παιχνίδι και μόλις τελείωσε η φάση πήγε κοντά του και τον έβγαλε δεύτερη κίτρινη (η μια στο πρώτο ημίχρονο) και τον απέβαλε!
Σε συνομιλία μετά τον αγώνα που είχαμε με παράγοντες του Μακεδονικού μας είπαν ότι ο παίχτης του Μακεδονικού είπε τον διαιτητή...ΡΕ! Τι ακολούθησε δείτε το στο βίντεο.

Στο 66' ο Μακεδονικός παρότι με 10 παίχτες πέτυχε και το 4-0... Χατ-τρίκ με τον Μπατσή!

Στο 70' ο Γεωργάκας περνά όποιον βρει μπροστά του... και τον τερματοφύλακα η μπάλα περνά λίγο άουτ!

Καταιγιστικός ο Μακεδονικός και με 10 παίχτες... δοκάρι με τον Παπουτσίδη στο 72'!

(Περιστέρια μέσα στο γήπεδο)

Νέο σουτ λίγο άουτ από τον Ζαγκουντίνο στο 75'!

Στο 78' ο Ατρόμητος χάνει ευκαιρία για να μειώσει το σκορ με τον Χαριτίδη!

Στην τελευταία φάση του αγώνα ο Γκουντούλιας με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή σημειώνει το τελικό, Μακεδονικός Σιάτιστας - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 5-0!

Μακεδονικός Σιάτιστας: (Βόλτσης) Τσιαούσης, Κατσίρης, Σαπνάρας, Ζαγκουντίνος, Γεωργάκας, Δεληζήσης, Μπατσής, Ηλίας, Ντέρος Δ., Τσιαούσης, Δολόπικος.

Έπαιξαν ακόμα: Γκουντούλιας, Παπουτσίδης, Ώττας Γ.

Ατρόμητος Πτ. (Μαργιορίδης): Χατζησάββας, Τσίκας, Εμμανουήλ, Χαριτωνίδης, Χαριτίδης, Μουρούζης, Αργυρόπουλος, Ξανθόπουλος, Δαμιανίδης, Τσαραμανίδης, Λόφτσαλης.

Έπαιξαν ακόμα: Κοκοζόγλου, Μυλωνάς.