Champions League: Με ανατροπή και Ρονάλντο γύρισε... τούμπα το ματς -Σούπερ Μπάγερν κέρδισε την Μπενφίκα! (βίντεο)

Απίστευτος Κριστιάνο Ρονάλντο και στο χθεσινό παιχνίδι με την Μάντσεστερ Γιου. στους ομίλους του Champions League

Ο 36χρονος Πορτογάλος επιθετικός με δικό του γκολ ολοκλήρωσε την πλήρη ανατροπή της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Εχανε με 0-2 από το πρώτο ημίχρονο, αλλά τελικά με τρομερή εμφάνιση στο β' ημίχρονο κέρδισε με 3-2 στην Αγγλία.

Πετυχαίνοντας τέσσερα γκολ σε 15 λεπτά, η Μπάγερν πέρασε από τη Λισαβόνα με 4-0 επί της Μπενφίκα με τον Λιρόι Σανέ να ανοίγει το σκορ με φάουλ-δυναμίτη στο 70΄. Οι Βαυαροί ουσιαστικά εξασφάλισαν από σήμερα την πρόκριση στους «16» αφού έφτασαν τους 9 βαθμούς, πέντε περισσότερους από τη Μπενφίκα.