6/trending/recent
Type Here to Get Search Results !

Champions League: Ανατροπή με υπογραφή Μέσι για την Παρί -Σπουδαίο «διπλό» της Λίβερπουλ (βίντεο)

Ο Λιονέλ Μέσι πρωταγωνίστησε στο παιχνίδι της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Λειψία για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Champions League.

Η Παρί Σεν Ζερμέν αναγκάστηκε να κάνει ανατροπή στην... ανατροπή για να νικήσει τη Λειψία στην έδρα της, στο Παρίσι. Το σκορ άνοιξε με το τέρμα του Εμπαπέ πολύ νωρίς στο ματς, αλλά πριν το πέρας του ημιχρόνου οι Γερμανοί ισοφάρισαν με τον Αντρέ Σίλβα. Λίγο μετά την έναρξη της επανάληψης ο Μουκιέλε έβαλε σε θέση οδηγού τη Λειψία. Ο Λιονέλ Μέσι όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη. Με δικό του τέρμα στο 67' και δικό του εύστοχο πέναλτι στο 74' η ομάδα του Μαουρίσιο Ποκετίνο πήρε εν τέλει τη νίκη στο «σπίτι» της.

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στη Μαδρίτη, εκεί όπου η Ατλέτικο υποδέχθηκε τη Λίβερπουλ. Οι Reds προηγήθηκαν με 2-0 έπειτα από τέρματα των Σαλάχ και Κεϊτά, αλλά πριν το τέλος του ημιχρόνου οι Ισπανοί έκαναν το 2-2 με δύο γκολ του Γκριεζμάν. Ο Γάλλος επιτελικός από ωραίος έγινε... μοιραίος, καθώς με την έναρξη της επανάληψης αποβλήθηκε για χτύπημα στον Φιρμίνο.

Η Λίβερπουλ, πάντως δυσκολεύτηκε μέχρι να βρει το γκολ της νίκης και αυτό το πέτυχε στο 76' με πέναλτι του Σαλάχ.