Hot Widget

Α΄ ΕΠΣ Κοζάνης: Βροχή» από γκολ στο ΔΑΚ Σιάτιστας! (φωτο-βίντεο)

Εύκολο απόγευμα είχε ο Μακεδονικός Σιάτιστας απέναντι στον ΑΟ Κρόκου αφού επικράτησε με σκορ 7-0!

Η ομάδα της Σιάτιστας μόλις στο 4ο λεπτό προηγήθηκε με 1-0 με τον Δεληζήση.

Ο Μακεδονικός έκλεισε στο μισό τον ΑΟ Κρόκου και στο 9ο λεπτό είχε δοκάρι με τον Παπουτσίδη!

Στο 13ο λεπτό ο Μακεδονικός κάνει το 2-0 με τον Μέτκαρη!

Στο 14ο ακυρώθηκε γκολ του Μέτκαρη!

Στο 20ο σουτ του Μέτκαρη λίγο άουτ. Η υπεροχή του Μακεδονικού συνεχίστηκε και στο 28ο λεπτό ο Μέτκαρης πρόλαβε τον Παζή και έκανε το 3-0!

Στο 43ο λεπτό μια περίεργη φάση η Σιάτιστα κέρδισε πέναλτι... όταν αμυντικός του ΑΟ Κρόκου γύρισε τη μπάλα στον τερματοφύλακα ο Μετκαρής βγήκε τετ α τετ αλλά ο β' βοηθός σήκωσε οφσάιντ... ο διαιτητής όμως δεν σφύριξε... ο Καπλάνογλου νόμιζε ότι ήταν οφσάιντ, έπιασε τη μπάλα με τα χέρια μέσα από την μεγάλη περιοχή και ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι!

Στο πέναλτι ο Μπούρτζος έκανε φερ πλέι... το έριξε άουτ και καταχειροκροτήθηκε από την κερκίδα!

Το 4-0 έγινε στο 45+ με τον Μπατσή μετά από ωραία προσπάθεια του Μέτκαρη.

Και στο β' ημίχρονο ο Μακεδονικός μπήκε δυνατά και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 5-0 με τον Τσακνάκη στο 57ο λεπτό... που επέστρεψε στον Μακεδονικό μετά από ένα χρόνο στη Γ' Εθνική!

Το 6-0 έκανε ο Αργύρης στο 67ο λεπτό με ωραίο πλασέ αφού πρώτα πήρε ρο ριμπάουντ από το φάουλ του Μπούρτζου.

Το τελικό 7-0 πέτυχε ο Γεωργάκας με κεφαλιά στο 76ο λεπτό.

Μετά από 79 λεπτά ο ΑΟ Κρόκου έχασε ευκαιρία να πετύχει ένα τέρμα με τον Τσιάρα!

Στο 87ο λεπτό ο Γκουντούλιας έχασε την ευκαιρία για ένα τέρμα ακόμα!

Μακεδονικός Σιάτιστας: (Θ. Βόλτσης) Τσιαούσης, Κατσίρης, Χασιώτης, Ζαγκουντίνος, Παπουτσίδης, Γεωργάκας, Δεληζήσης, Μέτκαρης, Τσιαούσης, Μπούρτζος, Μπατσής.

Αλλαγές έπαιξαν:
Τσακνάκης, Γ. Ώττας, Γκουντούλιας, Αργύρης, Πολύζος.

----------

ΑΟ Κρόκου: (Γ. Τσιρέκας) Πάζης, Καρανάκης, Καπλάνογλου, Σιδηρόπουλος, Ντανατσάς, Βουτσίδης, Σκουτέλας, Τσιάρας, Μουτσιούνας, Κατσούκης, Δράκος.

Τούνας, Καραφυλλίδης,  Δινόπουλος

Δείτε στο βίντεο του Siatista-Info, τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα αλλά και δηλώσεις το προπονητή του Μακεδονικού Σιάτιστας.