Ισοπαλία στο πρώτο φιλικό τεστ ο Μακεδονικός Σιάτιστας

Ο Μακεδονικός Σιάτιστας έδωσε την πρώτη του φιλική αναμέτρηση κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας για τη σεζόν 2020-21 κόντρα στον ΠΑΟΚ Κοίλων, με τις δύο ομάδες να μένουν στην λευκή ισοπαλία (0-0).

Μουδιασμένος ο Μακεδονικός Σιάτιστας στο πρώτο ημίχρονο δεν προσέφερε ιδιαίτερες συγκινήσεις παρά ένα δοκάρι με τον Δεληζήση και ένα καλό σουτ του Γεωργάκα.

Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο έχασαν κλασικές ευκαιρίες τουλάχιστον τρεις φόρες για να ανοίξουν το σκορ!

Βελτιωμένος στο δεύτερο μέρος ο Μακεδονικός απέκτησε τον έλεγχο αλλά δεν μπόρεσε να σκοράρει σε τρεις περιπτώσεις, με Γεωργάκα, Μέτκαρη και Μπούρτζο Μ.

Οι προπονητές Θ. Βόλτσης (Μακεδονικός) και Β. Ματζόλας (Κοίλα) έβγαλαν συμπεράσματα για την δύσκολη συνέχεια.

Να σημειωθεί ότι η Σιάτιστα είχε αρκετές απουσίες.

Το επόμενο φιλικό του Μακεδονικού Σιάτιστας, το Σάββατο 28 Αυγούστου με την Γαλατινή στο ΔΑΚ Σιάτιστας.