Η Βιγιαρεάλ άντεξε, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε... καθαρίσει, και έτσι θα κοντραριστούν στον φετινό τελικό του Europa League στις 26 Μαΐου στο Γκντανσκ της Πολωνίας.
H Bιγιαρεάλ είχε κερδίσει 2-1 στην Ισπανία και απόψε στο Λονδίνο κράτησε και έμεινε στο 0-0 με την Αρσεναλ που πίεζε πολύ.Στην Ιταλία, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μετά το 6-2 του πρώτου ματς είχε... άνετο βράδυ. Και έτσι σε ένα χαλαρό ματς ηττήθηκε με 3-2.
Ο Καβάνι στο 39' και στο 69' σκόραρε για τους «μπέμπηδες», ενώ για τους Ρωμαίους έβαλαν γκολ οι Τζέκο (57'), Κριστάντε (60') και Ζαλέφσκι (83').
iefimerida.gr