Ακόμα ένας αγώνας του κόντρα στον Γιαν-Λέναρντ Στρουφ χρειάστηκε τρίτο σετ ώστε να κριθεί στις λεπτομέρειες, ωστόσο, και πάλι ο Έλληνας πρωταθλητής, όπως και νωρίτερα στη σεζόν στο Ντουμπάι, πήρε τη νίκη κόντρα στον Γερμανό με 6-7(3), 6-3, 6-4.
Μία νίκη που “ξεκλείδωσε” για τον Τσιτσιπά όταν κατάφερε, επιτέλους, να κάνει το πρώτο του break στο ματς στα τέλη του δεύτερου σετ και μετά να παίξει πολύ πιο ελεύθερα επιβεβαιώνοντας την αγωνιστική του ανωτερότητα κόντρα στον Στρουφ.
sport24.gr