Ένα ακόμη ευχάριστο γεγονός ήρθε να προστεθεί στη Μητρόπολη Καστοριάς, καθώς το Σάββατο 10 Οκτωβρίου 2020 ο π. Παύλος Λαζόγκας χειροθετήθηκε Αρχιδιάκονος.
Ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία τελέστηκαν στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό της Καστοριάς, προεξάρχοντος του Μητροπολίτου Σισανίου και Σιατίστης κ. Αθανασίου και συλλειτουργούντος του Μητροπολίτου Καστορίας κ. Σεραφείμ.
Προ της απολύσεως, τελέσθηκε χειροθεσία ο Διάκονος Παύλος χειροθετήθηκε Αρχιδιάκονος.
ΑΞΙΟΣ!
ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ