ΕΠΣ Κοζάνης: Εύκολη νίκη για τον Μακεδονικό Σιάτιστας! (φωτο-βίντεο)

Ο Μακεδονικός Σιάτιστας επιβλήθηκε της νεανικής ομάδας της Γαλατινής με σκορ 4-0 στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης.

Τα πέντε δοκάρια του Μακεδονικού στέρησαν για κάτι παραπάνω στην ομάδα της Σιάτιστας.

Ο Μακεδονικός μπήκε δυνατά στο πρώτο 20 λεπτό, μάλιστα είχε και τρια δοκάρια με τον Τσιαούση, τον Μπούρτσο και τον Μπατσή.

Το άγχος της ομάδας της Σιάτιστας έφυγε στο 25ο λεπτό μετά από σέντρα του Τσιαούση ο Μπάτσης γύρισε τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής και ο Μέτκαρης έγραψε το 1-0!

Στο 28ο λεπτό ο Δεληζήσης σουτάρει από το ύψος του πέναλτι ο Καραγεώργος του λέει όχι!

Στο 34ο λεπτό τα τέρματα τα κάνει δυο ο Μακεδονικός μετά από ωραία διπλή προσπάθεια του Κατσίρη 2-0!

Στο 36ο λεπτό ο Μπατσής τριπλασιάζει τα τέρματα του Μακεδονικού... 3-0!
Στο 37ο λεπτό ο Μπούρτζος χάνει μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει!

Στο 39ο λεπτό δοκάρι σε ωραίο πλασέ του Τσιαούση!

Με το ξεκίνημα του β' μέρους ο Μακεδονικός χάνει νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Γεωργάκα!

Στο 51ο λεπτό ο Μέτκαρης βρίσκεται απέναντι στον Καραγεώργο μετά από λάθος αμυντικού, αλλά δεν σκοράρει!

Στο 58ο ο Ντέρος μπαίνει στην περιοχή κάνει το σουτ η μπάλα κοντράρει στον Κοτρώτσιο και καταλήγει στα δίχτυα του Καραγεώργου... 4-0!

Καλές ευκαιρίες είχε ο Μακεδονικός με τον Γεωργάκα στο 65', 73' και 89', με τον Αργύρη στο 70'  και τον Τσακμάκη στο 81'.

Μακεδονικός Σιάτιστας (Θ. Βόλτσης): Καλαμπουκας, Αργύρης, Σελέτης, Σαπνάρας, Κατσίρης, Γεωργάκας, Μπούρτζος, Μπάτσης, Δεληζήσης, Μετκαρης, Τσιαούσης.

Έπαιξαν ακόμα: Ώττας Α. Ντέρος, Τσακμάκης, Τσάμος, Γκουντούλιας.

Α.Μ.Σ. Γαλατινής ( Στ. Μανώλη): Καραγεώργος, Δολόπικος, Κοτρώτσιος, Βουζιανάς Δ., Βουζιανάς Ι. Γκάλφας, Γιαννής, Τσαγκάλης Μαντζιάρης, Αλεξίου, Τσαγκάλης,

Έπαιξαν ακόμα: Μούσιος, Καραμούζης.