Σε καθεστώς lockdown τίθενται από την Πέμπτη 29 Οκτωβρίου οι περιφερειακές ενότητες των Ιωαννίνων και των Σερρών όπως ανακοίνωσε ο Νίκος Χαρδαλιάς. «Καμπανάκι» για την Θεσσαλονίκη και την Λάρισα.
Σε καθεστώς lockdown τίθενται από την Πέμπτη 29 Οκτωβρίου στις 6 το πρωί οι περιφερειακές ενότητες Ιωαννίνων και Σερρών όπως σημείωσε ο Νίκος Χαρδαλιάς.
Ο υφυπουργός πολιτικής προστασίας και διαχείρισης κρίσεων ανέφερε ότι οι δύο περιοχές ανεβαίνουν επίπεδο συναγερμού και πλέον είναι στο «κόκκινο».