Με γκολ του Ανσαριφάρντ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων η ΑΕΚ έριξε στο καναβάτσο την Βόλφσμπουργκ και πήρε τη πρόκριση στους ομίλους του Europa League. Η Ένωση αν και βρέθηκε να χάνει στο 45’ από το τέρμα του Μεχμέτι, ισοφάρισε με τον Σιμόες στο 64’ και στο 94’ πέτυχε την ανατροπή με τον Ανσαριφάρντ (2-1). Η Ένωση θα μάθει τους αντιπάλους της στην αυριανή κλήρωση της φάσης των ομίλων.
Ονειρεμένο φινάλε έκανε η ΑΕΚ απέναντι στη Βόλφσμπουργκ, καθώς με τον Ανσαριφάρντ, βρήκε δίχτυα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων πετυχαίνοντας τη μεγάλη ανατροπή (2-1) και μη δίνοντας την ευκαιρία στους Γερμανούς να αντιδράσουν.
Tα χθεσινά αποτελέσματα:
με πληροφορίες από ert.gr