Ο Ολυμπιακός έκανε ένα σωρό τελικές στο ΓΣΠ, γκολ δεν έβαλε στον MVP Φαμπιάνο, αλλά η πρόκριση στους χρυσοφόρους ομίλους του Champions League εξασφαλίστηκε μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα.
Στους ομίλους του Champions League προκρίθηκε ο Ολυμπιακός μετά το 0-0 στο ΓΣΠ με την Ομόνοια. Οι Πειραιώτες ήταν καλύτεροι, δεν απειλήθηκαν καθόλου από τους Κύπριους, ενώ ο Φαμπιάνο ήταν εκείνος που σταμάτησε τους παίκτες του Πέδρο Μαρτίνς από το να πάρουν δεύτερη νίκη, μετά το 2-0 του πρώτου αγώνα στο "Γ. Καραϊσκάκης".
sport24.gr