Τελευταια Νεα

6/trending/recent
Type Here to Get Search Results !

Κυπελλούχος Ελλάδας ο Ολυμπιακός! (βίντεο)

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 1-0 της ΑΕΚ στον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας, που διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό του Βόλου και κατέκτησε το τρόπαιο, ολοκληρώνοντας τη σεζόν με νταμπλ.

Το γκολ που έκρινε το ματς σημείωσε στο 9’ ο Ραντζέλοβιτς, ενώ στο 57’ ο Ελ Αραμπί έχασε πέναλτι, το οποίο απέκρουσε με τα πόδια ο Τσιντώτας.

Η ΑΕΚ πίεσε την εστία του Τζολάκη και χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν ότι κέρδισε 15 κόρνερ, ωστόσο ο Ολυμπιακός είχε το γκολ και αρκετές μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρει περισσότερα.

Οι δύο ομάδες έδωσαν ένα ιδιαίτερο παιχνίδι, καθώς αναγκάστηκαν να παίξουν στον τελικό με τα ρόστερ της περσινής σεζόν, την ώρα που την Παρασκευή (11/9) ξεκίνησε η νέα αγωνιστική περίοδος. Μετά από δύο αναβολές και έντονο παρασκήνιο ο Ολυμπιακός έφτασε στην κατάκτηση του 28ου τροπαίου της ιστορίας του.

Ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Σάββα Θεοδωρίδη κρατήθηκε πριν από την έναρξη του αγώνα.