6/trending/recent
Type Here to Get Search Results !

Super League: Νίκη για Ολυμπιακό και ΑΕΚ! (βίντεο)

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαντί Καμαρά ο Ολυμπιακός διπλασίασε με σχετική άνεση τις νίκες του στα πλέι οφ της Super League.

Με τον μέσο από τη Γουινέα να σημειώνει δύο γκολ (27', 28') σε διάστημα ενός λεπτού και να δίνει την ασίστ στο τέρμα που σημείωσε ο Μασούρας (38'), οι Πειραιώτες επιβλήθηκαν εύκολα την Κυριακή με 3-1 του Άρη στο «Γ. Καραϊσκάκης» και πλέον είναι μία ανάσα από τον τίτλο.

Το μοναδικό γκολ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι είχαν δοκάρι στο 57' με τον Λάρσον, το πέτυχε ο Ιντέγε στο 64ο λεπτό. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Φορτούνης είχε χαμένο πέναλτι στο 84ο λεπτό (απέκρουσε ο Κουέστα).

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας των πλέι οφ της Super League, η οποία οδηγεί στα προκριματικά του επόμενου Champions League, αναρριχήθηκε η ΑΕΚ, καθώς πέρασε την Κυριακή χωρίς βαθμολογικές απώλειες από το Ηράκλειο.

Οι «κιτρινόμαυροι», πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, επιβλήθηκαν με 2-0 του ΟΦΗ και, με την πρώτη τους νίκη στο μίνι πρωτάθλημα, προσπέρασαν τον ΠΑΟΚ.