Τελευταια Νεα

6/trending/recent
Type Here to Get Search Results !

Ε.Π.Σ Κοζάνης - Α΄ Κατηγορία: Άργησε... αλλά ξύπνησε ο Μακεδονικός Σιάτιστας! (φωτο-βίντεο-συνεντεύξεις)

Άργησε η ομάδα της Σιάτιστας αλλά ευτυχώς δεν ήταν αργά! Κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας...(1-1) ενώ στο τελευταίο 20 λεπτό του αγώνα μπορούσε και τη νίκη απέναντι στην πολύ καλή νεανική ομάδα της Ακαδημίας Ηρακλή Πτολεμαΐδας!

Την πρώτη ευκαιρία έχασε ο Μακεδονικός στο 6ο λεπτό με τον Αργύρη.
Στο 10ο λεπτό ο Κατσαντώνης χάνει τη μπάλα στο ύψος της σέντρα από τον Ραντζόγλου όπου φτάνει έξω από την περιοχή επιχειρεί το σουτ, διώχνει σε κόρνερ ο Καλαμπούκας!

Νέα αντεπίθεση του Ηρακλή στο 24ο λεπτό, σουτ του Σαλαλίδη λίγο άουτ.
Απάντηση του Μακεδονικού στο 29ο λεπτό με τον Μέτκαρη με σουτ έξω από την περιοχή διώχνει μακριά ο Μπίκος.

Ο Ηρακλής έχασε ευκαιρία 33ο λεπτό με τον Πατσίκα.
Στο 37ο λεπτό ο Μέτκαρης σούταρε η μπάλα λίγο άουτ.

Στην επανάληψη ο Ηρακλής μπήκε δυναμικά και στο 50ο λεπτό έχασε μοναδικό τετ α τετ με τον Ραντζόγλου... σε πλασέ που έκανε απόκρουσε με τα πόδια ο Καλαμπούκας ενώ στην συνέχεια ούτε ο Γιαννιός δεν μπόρεσε να σκοράρει οφού η μπάλα χτύπησε πάνω σε αμυντικούς του Μακεδονικού!

Στο 58ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Ηρακλής 0-1 μετά από σέντρα ο Γιαννιός έστρωσε τη μπάλα με το κεφάλι και ο Μαντζόπουλος έστειλε τη μπάλα στα δύχτια του Καλαμούκα.

Από το 63ο λεπτό ο Μακεδονικός άρχισε να ξυπνάει και έχασε ευκαιρία με τον Μέτκαρη!

Στο 70ο λεπτό σέντρα του Τσακνάκη μόνος πετάγατε στην πορεία της μπάλας ο Μέτκαρης άλλα η κεφαλιά περνά άουτ!
Στο 72ο λεπτό φάουλ του Τσακνάκη η μπάλα ξυστά από το δοκάρι!

Στο 76ο ο Μακεδονικός ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Μέτκαρη από τον Παπα!

Στο 80ο ο Ντέρος ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1-1 με ωραίο σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή!

Στο 82ο λεπτό ο Μέτκαρης δεν μπόρεσε να σκοράρει και να βάλει μπροστα στο σκορ τον Μακεδονικό!
Η ευκαιρία του αγώνα χάθηκε από τον Ηρακλή στο 88ο λεπτό με τον Σαπαλίδη ύστερα από σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή... ο Καλαμπούκας σωτήρια σε κόρνερ!

Στο 90+1 ήρθε η σειρά του Μακεδονικού να χάσει μοναδική ευκαιρία για να πάρει το παιχνίδι!
Ο Τσακνάκης πήρε την πάσα από τον Ντέρο μόνος με τον τερματοφύλακα έστειλε τη μπάλα άουτ!

Νέα ευκαιρία με τον Τσακνάκη στο 90+3 όταν βρέθηκε στο ύψος της μικρής περιοχής έκανε το σουτ η μπάλα χτυπησε σε σώματα αμυντικών του Ηρακλή!
Μακεδονικός Σιάτιστας (Θ. Βόλτσης): Καλαμπούκας, Σαπνάρας, Στεργίου, Κατσαντώνης, Μπούρτζος Π., Κατσίρης, Τσακνάκης, Αργύρης, Μέτκαρης, Τσιαούσης, Δεληζήσης.

Έπαιξαν ακόμα: Ντέρος, Σελέτης, Ώττας

Ακαδημία Ηρακλή Πτολεμαΐδας(Τ. Αναστασιάδης): Μπίκος, Λεμονής, Λιάμης, Γ. Πατσίκας, Παπάς, Παπακοσμάς, Αιχμαλωτίδης, Γιαννιός, Ράντζογλου, Μαντζόπουλος, Σαπαλίδης.

Έπαιξαν ακόμα: Κοσμίδης.

Ρεπορταζ, βίντεο και φωτογραφίες Γ.Γ. για το Siatista-Info.com

Δείτε στο βίντεο του Siatista-Info.com, τα γκολ, τις καλύτερες φάσεις και δηλώσεις προπονητών

Τα αποτελέσματα της 20ης αγωνιστικής (Σαββάτου)
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ - ΑΚΑΔ ΗΡΑΚ. ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 1-1
ΦΣ ΚΟΖΑΝΗ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ                                        4-1

ΑΚΑΔ ΠΟΔ ΒΟΪΟΥ - ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ                                        3-1
ΑΕ ΚΟΖΑΝΗΣ - ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ                                            0-1

Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗΣ - ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ              1-5
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ - Μ ΑΛΕΞ ΧΑΡΑΥΓΗΣ                      7-0