ΕΠΣ Κοζάνης- Α' Κατηγορία: «Αγχωτική» νίκη για τον Μακεδονικό Σιάτιστας! (φωτο-βίντεο-συνεντεύξεις)

Σημαντική νίκη για την συνέχεια του πρωταθλήματος πέτυχε ο Μακεδονικός Σιάτιστας, κερδίζοντας τον μαχητικό Μέγα Αλέξανδρο Χαραυγής με σκορ 2-1.

Το παιχνίδι είχε αρκετές καλές φάσεις. Ο Μακεδονικός προηγήθηκε στο σκορ με τον Τσακνάκη 1-0 στο 39ο λεπτό η Χαραυγή ισοφάρισε στο 47ο λεπτό με τον Μενένακο. Το γκολ της νίκης για τον Μακεδονικό σημείωσε και πάλι ο Τσακνάκης στο 73ο λεπτό γράφοντας το τελικό 2-1!
Μόλις στο 2ο λεπτό ο Μακεδονικός έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Τσακνάκη σε τετ α τετ με τον Ναθαναηλίδη.

Στο 7' και 8' λεπτό η παίχτες του Μακεδονικού σύμφωνα με τον 1ο βοηθό σε θέση οφσάιντ!

Στο 11ο λεπτό ο Καλαμπούκας λέει όχι σε καλό σουτ του Κυβρακίδη.

Στο 30ο λεπτό ο Δεληζήσης σουτάρει έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα λίγο έξω από τα δοκάρια του Ναθαναηλίδη.

Στο 39ο λεπτό ήρθε το γκολ για τη Σιάτιστα όταν ο Τσακνάκης έφυγε πίσω από την πλάτη της άμυνας και σε τετ α τετ με τον Ναθαναηλίδη άνοιξε το σκορ 1-0!

Στο 41ο λεπτό μια φάση που θα συζητηθεί... η Χαραγή σημείωσε γκολ αλλά νωρίτερα ο διαιτητής είχε σφυρίξει φάουλ υπέρ της!
Στο 43ο λεπτό φάουλ που εκτέλεσε η Χαραυγή είχε δοκάρι με τον Σαββίδη!

Στην επανάληψη με το ξεκίνημα του παιχνιδιού στο 47ο λεπτό η Χαραυγή έφερε το παιχνίδι στα ίσια με πολύ όμορφο γκολ του Μενένακου 1-1!

Ο Μακεδονικός άρχισε να πιέζει... 56ο λεπτό ευκαιρία με τον Δεληζήση,  σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή λίγο άουτ.

Ο Μακεδονικός χάνει νέα καλή ευκαιρία στο 65ο λεπτό με τον Στεργίου σε σουτ η μπάλα περνά λίγο άουτ.
Το δεύτερο γκολ του Μακεδονικού ήρθε στο 73ο λεπτό από την συνεργασία Μαλούτα, Κατσαντώνη όπου με ωραία πάσα βρίσκει τον Τσακνάκη, ο τελευταίος περνά τη μπάλα πάνω από τον Ναθαναηλίδη και σημειώνει το 2-1!

Στο 80ο λεπτό ο Μακεδονικός ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Μαλούτα, ο διαιτητής έδωσε φάουλ έξω από την περιοχή!

Στο 82ο λεπτό ο Τσακνάκης εκτελεί φάουλ αποκρούει ο Ναθαναηλίδης η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι!

Στο 90+7 ο Τσακνάκης στέλνει τη μπάλα άουτ με τον τερματοφύλακα να βρίσκεται εκτός θέσεις!

Μακεδονικός Σιάτιστας (Βόλτσης):  Καλαμπούκας, Σαπνάρας, Κατσαντώνης, Στεργίου, Μπούρτζος, Ζαγκουντίνος, Τσακνάκης, Δεληζήσης, Μαλούτας, Νασιόπουλος, Μπούρτσος Γκόμεθ.

Έπαιξαν ακόμα: Σελέτης, Καρακουλάκης, Μέτκαρης, Αργύρης, Ντέρος.

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής (Σαμαράς Γ.): Ναθαναηλίδης, Τσοπανίδης, Σαββίδης, Καραφυλλίδης, Τσιντσιλώννης, Γουρζουλίδης, Μιχαηλίδης, Κυβρακίδης, Αγγέλου, Πουτογλίδης, Μενενάκος.

Έπαιξαν ακόμα: Φυτόπουλος, ΤΖαλαζίδης, Τραπεζανλίδης, Λογδανίγης.

Γ.Γ. Siatista-Info

Δείτε στο βίντεο του Siatista-Info, φάσεις, γκολ και συνεντεύξεις των προπονητών