Hot Widget

Μουντομπάσκετ 2019: Σαρωτική η Εθνική 85-60 το Μαυροβούνιο! (βίντεο)

Πρεμιέρα στο Μουντομπάσκετ

Η Εθνική μας μπήκε με το δεξί στο Παγκόσμιο Κύπελλο διαλύοντας με 85-60 το Μαυρονούνιο βασισμένη στην εξαιρετική της άμυνα και στην πολυφωνία στην επίθεση παρότι ο Γιάννης αγωνίστηκε μόλις 16 λεπτά. Τέσσερις παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων και πρώτο σκόρερ τον Πρίντεζη με 16.

Σαρωτική η Εθνική 85-60 το Μαυροβούνιο | tanea.gr

Ιδανικό ξεκίνημα στο Παγκόσμιο Κύπελλο για την Εθνική ομάδα που δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα κόντρα στο Μαυροβούνιο στην πρεμιέρα της στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Κίνας και επικράτησε με 85-60. Η ομάδα του Θανάση Σκουρτόπουλου κυριάρχησε από την αρχή και δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλό της χάρη κυρίως στην εξαιρετική της άμυνα.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο (10π. 7ρ) μπορεί να αγωνίστηκε μόλις 16 λεπτά καθώς φορτώθηκε με τρία φάουλ από νωρίς αλλά δεν χρειαζόταν να παίξει και παραπάνω.