Τελευταια Νεα

6/trending/recent
Type Here to Get Search Results !

Mundobasket 2019: Το πλήρες τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ


Νίκος Μποζιονέλος

Το Mundobasket πάει… Ασία, και θα μείνει μάλιστα. Το FIBA Basketball World Cup διεξάγεται από 31 Αυγούστου έως και 15 Σεπτεμβρίου στην Κίνα ενώ το 2023 θα συνδιοργανωθεί από Ιαπωνία, Ινδονησία και Φιλιππίνες.

Τηλεοπτικά μεταδίδεται από την ΕΡΤ και, ελέω των πολλών αγώνων στην πρώτη φάση των (οκτώ) ομίλων… επιστρατεύονται και η ΕΡΤ2 (με δύο μεταδόσεις την ημέρα), και η ΕΡΤ3 (με μία) αλλά και το διαδίκτυο.

Αλλωστε οι live stream μεταδόσεις έχουν φέρει πολύ καλά νούμερα στο Ραδιομέγαρο από πέρυσι. Τοιουτοτρόπως, τουλάχιστον τρεις αναμετρήσεις ανά ημέρα θα μεταδίδονται μόνο μέσω των καναλιών ERT PLAY στο ert.gr.

Βεβαίως, οι αγώνες της «επίσημης αγαπημένης» θα καλυφθούν τηλεοπτικά, όλες από το κανάλι ΕΡΤ Sports. Συμπτωματικά και οι τρεις αγώνες της Εθνικής μας διεξάγονται 15:00 ώρα Ελλάδος: την Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου ενάντια στο Μαυροβούνιο, την Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου κόντρα στη Βραζιλία και την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με αντίπαλο τη Νέα Ζηλανδία.

Το εν λόγω… concept, ήτοι με μεταδόσεις σε τρία κανάλια αλλά και διαδικτυακά, θα διαρκέσει έως και τη λήξη της β’ φάσης των ομίλων.

Στο Mundobasket 2019 μετέχουν 32 ομάδες, χωρισμένες σε οκτώ ομίλους των τεσσάρων και προκρίνονται οι δύο πρώτες (σύνολο, 16) στη β’ φάση. Εκεί θα δημιουργηθούν τέσσερις όμιλοι των τεσσάρων (με δύο ομάδες από κάθε όμιλο της πρώτηης, όπου… μεταφέρεται το μεταξύ τους αποτέλεσμα της πρώτης φάσης. Φερ’ επείν, αν προκριθούν Ελλάδα και Βραζιλία, δεν θα αναμετρηθούν εκ νέου (και… πέφτουν με δύο ομάδες από τον 5ο όμιλο, που συνθέτουν ΗΠΑ, Τουρκία, Τσεχία και Ιαπωνία). Οι δύο πρώτες κάθε ομίλου της β’ φάσης, προκρίνονται στα προημιτελικά…


Το dailymedia.gr σας παρουσιάζει λοιπόν, αποκλειστικά, το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Mundobasket 2019.

Σάββατο 31 Αυγούστου
10:30 Αγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ2
11:00 Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr
11:30 Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Ιράν – Πουέρτο Ρίκο, ert.gr
14:30 Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ3
15:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS
15:30 Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ2
15:30 Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου
10:30 Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr
11:00 Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr
11:30 Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ2
14:30 Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr
15:00 Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
15:30 Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ2
15:30 Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ3

Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου
10:30 Ιταλία – Αγκόλα, ΕΡΤ2
11:00 Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
11:30 Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Τυνησία – Ιράν, ert.gr
14:30 Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ3
15:00 Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ2
15:30 Πουέρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
15:30 Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου
10:30 Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr
11:00 Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ2
11:30 Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
14:30 Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ3
15:00 Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
15:30 ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ2
15:30 Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου
10:30 Αγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ2
11:00 Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr
11:30 Πουέρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr
14:30 Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ2
15:00 Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr
15:30 Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
15:30 Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου
10:30 Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr
11:00 Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
11:30 Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ2
11:30 Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr
14:30 Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ3
15:00 Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
15:30 ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ2
15:30 Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2

Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου
10:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
11:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
11:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
14:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ2
15:00 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ3
15:30 Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου
14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου
14:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
16:00 Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου
14:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
16:00 Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου
11:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
15:00 Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου
11:00 Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
15:00 Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου
11:00 Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
15:00 Τελικός, ΕΡΤ SPORTS




dailymedia.gr




Top Post Ad

Below Post Ad

https://news.google.com/publications/CAAqBwgKMKTBmwsw6MuzAw?hl=el&gl=GR&ceid=GR%3Ael