Σήμερα 5.7.2019, ημέρα Παρασκευή στο γραφείο της Ιεράς Μητροπόλεως Σισανίου και Σιατίστης, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης κ. Αθανάσιος και Πρόεδρος του Ιδρύματος Γεωργίου & Θεολογίας Τζώνου, παρουσία της κ. Δάρδα Καλλιόπης, Προέδρου της Δημοτικής Κοινότητας Σιάτιστας και μέλους του Ιδρύματος, και του Στάθη Ιωάννη, ειδικού γραμματέα, επέδωσε τις επιταγές της υποτροφίας που χορηγεί το Ίδρυμα Γεωργίου & Θεολογίας Τζώνου, σε τέσσερις υποτρόφους κατά το σχολικό και ακαδημαϊκό έτος 2018-2019.
Το ποσό της μηνιαίας υποτροφίας ανέρχεται στο ποσό των 200€ για τους φοιτητές και 100€ για τους μαθητές.
Οι υποτροφίες θα καταβάλλονται μέχρι πέρατος των σπουδών των υποτρόφων.