Από τη μια, τα τρομερά παιδιά του Τεν Χαγκ που τιμούν την ιστορία του Άγιαξ. Από την άλλη, ένα από τα πιο σημαντικά γεγονότα στην ιστορία της Τότεναμ. Οι δυο πλευρές, απόψε (22:00, CosmoteSport 1 HD) βρίσκονται μπροστά σε τεράστια στιγμή, στη ρεβάνς της Ολλανδίας, με φόντο τον τελικό της Μαδρίτης...
Ο Αίαντας, βρίσκεται ένα βήμα από το σπουδαιότερο επίτευγμα αυτής της τρομερής φουρνιάς. Μέχρι το επόμενο φυσικά. Έχοντας παρουσιαστεί ξεκούραστος στο πρώτο ματς στο Λονδίνο με τα «σπιρούνια», πήρε το 1-0 και έχει αβαντάζ. Κατέκτησε το Κύπελλο Ολλανδίας, είναι έτοιμος για τον τελικό του Champions League και μπορεί να κάνει ένα ονειρικό τρεμπλ, με πιτσιρικάδες που αποδεικνύουν ότι όταν στοχεύσεις σε κάτι, έχεις ταλέντο και δουλέψεις σαν τρελός, μπορείς να το πετύχεις.
gazzetta.gr