Μάχη με τη φωτιά και πυκνούς καπνούς έδιναν για αρκετή ώρα δυνάμεις της πυροσβεστικής υπηρεσίας προκειμένου να κατασβήσουν τη φωτιά που εκδηλώθηκε σε φορτηγό με «μπάλες» τριφύλλι στον κόμβο Σιάτιστας στην Εγνατία Οδό.
Η φωτιά εκδηλώθηκε γύρω σήμερα στις 16:00 το μεσημέρι ενώ το φορτηγό βρισκόταν εν κινήσει! Ευτυχώς ο οδηγός αντιλήφθηκε έγκαιρα την φωτιά, σταμάτησε στην άκρη του δρόμου και το εγκατέλειψε.
Στον χώρο της φωτιάς έσπευσαν 2 οχήματα της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Κοζάνης με τέσσερις άνδρες.