Σε κλίμα κατάνυξης τελέστηκε από τον π. Βασίλειο Λ. Βασιλείου η ιερά Ακολουθία των Β΄ Χαιρετισμών στην Υπεραγία Θεοτόκο στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου Σιάτιστας.
Πολλοί ευλαβείς ενορίτες προσήλθαν για να εγκωμιάσουν την Παναγία Μητέρα του Κυρίου μας.
Η ιερά εικόνα της Παναγίας Ελεούσας Μικροκάστρου θα βρίσκεται στην ενορία Αγίου Νικολάου Σιάτιστας μέχρι την Κυριακή των Βαΐων όπου θα ευλογήσει όλα τα σπίτια της ενορίας.