Καστορίας Σεραφείμ: "Δεν δίνουμε, δεν παραχωρούμε, ούτε τη Μακεδονία μας, ούτε τον λόγο μας"
Νεαρό πολύτεκνο ζευγάρι από την Θεσσαλονίκη, βάφτισε την μικρή του κορούλα στον Ιερό Μητροπολιτικό Ναό Καστοριάς.
Η μικρή πήρε το όνομα Ναταλία, προς τιμής της συζύγου του ήρωα του μακεδονικού αγώνα Παύλου Μελά, Ναταλίας Δραγούμη. Το μυστήριο τέλεσε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης κ. Σεραφείμ.
Η μικρή πήρε το όνομα Ναταλία, προς τιμής της συζύγου του ήρωα του μακεδονικού αγώνα Παύλου Μελά, Ναταλίας Δραγούμη. Το μυστήριο τέλεσε ο Σεβασμιότατος Μητροπολίτης κ. Σεραφείμ.