Type Here to Get Search Results !

Γ΄Εθνική - 3ος Όμιλος: Δεν άντεξε ως το τέλος... και ηττήθηκε ο Μακεδονικός Σιάτιστας (φωτο)

(φωτο - sportime24.gr)

Ρεπορτάζ του Siatista-Info

Μπορεί να ισοφάρισε 1-1 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όμως ο Μακεδονικός Σιάτιστας λύγισε στο δεύτερο μέρος όπου δέχθηκε δύο γκολ από τον Τηλυκράτης Λευκάδας για να ηττηθεί 3-1 στο  γήπεδο Καναλακίου Πρέβεζας.

Στο 5ο λεπτό ο Τσακνάκης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκόρ για τον Μακεδονικό Σιάτιστας!

Ο Τηλυκράτης άνοιξε το σκορ με τον Γεωργούση στο 27ο λεπτό!

Στο 43ο λεπτό ο Τσακνάκης ισοφάρισε σε 1-1 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς απο τον πάγκο αλλά και τους λιγοστούς φιλάθλους της Σιάτιστας βρέθηκαν στο γήπεδο Καναλακίου Πρέβεζας.

Στο 50ο λεπτό ο Μακεδονικός έχασε εκ νέου μεγάλη ευκαιρία με τον Τσακνάκη για να πάρει κεφάλι στο σκορ!!!

Στο 2ο ημίχρονο με δύο τέρματα τον Μπαλόγιάννη στο 71ο λεπτό και του Περιστέρη στο 86ο λεπτό η ομάδα της Σιάτιστας γνώρισε την δεύτερη ήττα σε τέσσερις αγώνες!

Ο Μακεδονικός Σιάτιστας διαμαρτύρεται για πέναλτι που δεν δόθηκε στο 75ο λεπτό.
Τηλυκράτης Λευκάδας (Τάκης Κονιδάρης): Συνοδινός, Πριόνας, Καταγής Σ. (69΄ Βασίλας), Δημητρίου (65΄ Γεωργάκης), Ιασωνίδης, Περιστέρης, Τόσκα, Φέτσης, Γεωργούσης (88΄Σκουρτάι), Καταγής Γ., Μπαλογιάννης (79΄ Μπουρδούβαλης).

Μακεδονικός Σιάτιστας (Στράτος Καραμπατζάκης): Κωφίδης, Μούστα (89΄ Μπάτσης Β.), Λιάμης, Μπάτσης Χ., Λιαπτσής, Τσακνάκης, Τσιούκρας Χ., Τσιούκρας Ι. (69΄ Μπούρτζος), Σέχι (61΄ Δονούλης), Μποζιάρης (44΄λ.τρ. Ζβίρος), Ταφαρλής.

Ευχαριστούμε το sportime24.gr για τις φωτογραφίες του αγώνα Τηλυκράτης Λευκάδας - Μακεδονικός Σιάτιστας 3-1